19.10.2024  07:30   Рита Парфенова

19 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

19 жовтня в Україні відзначають Всеукраїнський день відповідальності людини.

Всеукраїнський день відповідальності людини,

Всеукраїнський день відповідальності людини нагадує про важливість усвідомлення прав та обов’язків кожної людини, а також про відповідальність за свої дії. Це свято підкреслює значення відповідальної поведінки в суспільстві та сприяє обговоренню тем, пов'язаних із правами людини та моральними обов’язками.

* * *

У той самий день також відзначають Всесвітній день гуманітарних дій, який присвячений підвищенню обізнаності про гуманітарні потреби по всьому світу, зокрема в зонах конфліктів. Цей день акцентує увагу на підтримці жертв війни, стихійних лих та інших катастроф, закликаючи до солідарності та допомоги тим, хто потребує негайної підтримки.

* * *

Третьої суботи жовтня відзначають такі свята:

День працівників целюлозно-паперової промисловості присвячений тим, хто працює в целюлозно-паперовій промисловості, і відзначає їхні заслуги та внесок у розвиток цієї галузі. Це важливий день для визнання праці та зусиль цих працівників, які відіграють важливу роль у виробництві целюлози та паперу, які є основними матеріалами для багатьох галузей.

Міжнародний день археології присвячений пам'яті відомого британського археолога Персі Грея Фалконера, який помер 19 жовтня 1852 року. Фалконер зробив значний внесок у розвиток археології, зокрема у вивчення давньої історії Британських островів. Цей день став своєрідним святом для археологів по всьому світу, які відзначають його різними заходами, такими як виставки, лекції та екскурсії. Він також нагадує про важливість збереження і дослідження культурної спадщини для розуміння минулого і формування майбутнього.

Всесвітній день співу присвячений музичній творчості та спільним співацьким заходам. Він став своєрідним святом для любителів музики по всьому світу, які відзначають його різними заходами, такими як концерти, вокальні майстер-класи та спільні співацькі вечори. Цей день нагадує про важливість музики у житті людей, її здатність об'єднувати людей та викликати почуття радості та єдності.

* * *

А ще 19 жовтня відзначають Міжнародний день джину з тоніком. Один з найпопулярніших у світі коктейлів з’явився в Індії. Джин-тонік був створений офіцерами армій президентств на Індійському субконтиненті. В цьому регіоні та інших тропічних місцях малярія була постійною загрозою для європейців, і на початку XVIII століття шотландський лікар Джордж Клегхорн досліджував можливість використання хініну, традиційного лікування малярії, для її профілактики. Хінін вживали як тонік, але його гіркий смак був неприємним.

Офіцери армій президентств в Індії на початку XIX століття почали додавати до хініну суміш води, цукру, лайма та джину, щоб зробити напій приємнішим на смак. Таким чином, виник коктейль із джину та тоніка. Сьогодні тонік вже не використовується як протималярійний засіб і зазвичай містить набагато менше хініну. Він часто підсолоджується, що робить його менш гірким і популярним у коктейлях.

Традиційний рецепт коктейлю джин-тонік

У склянку попередньо помістіть шматочки льоду і зверху налийте 50 мл джина. Потім додайте скибочки половини лимона або лайма, 100 мл тоніка і трохи перемішайте. Коктейль готовий!

Прикмети дня

За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Іоанна Рильського.

19 жовтня 2024 року за новим церковним календарем - Димитріївська батьківська субота. Це останній поминальний день у церковному календарі, коли поминають покійних. У Димитріївську поминальну суботу поминають не тільки родичів і близьких, а й усіх, хто загинув за рідну землю.

Що не можна робити 19 жовтня

  • прати одяг;
  • відмовляти в допомозі іншим;
  • тримати двері і вікна відчиненими.

За Юліанським календарем, 19 жовтня православна церква вшановує пам’ять святого Хоми — одного з 12 апостолів.

За народним календарем сьогодні Фомін день – коли підбивали підсумки року. Цього дня готували свої будинки до зими. Жінки прибирали, мили та закінчували робити заготовки на зиму. Чоловіки прибирали у гаражах та навколо будинку.

У жодному разі не можна 19 жовтня лінуватися і довго спати, інакше зима видасться суворою: грошей буде мало, а заробити їх нема де. Не вітаються і пусті розмови.

19 жовтня потрібно обов'язково перерахувати всі фінансові заощадження, щоб у будинку був достаток та удача.

У Фомін день дівчатам не можна розповідати про своїх шанувальників. В іншому випадку вони можуть зникнути з їхнього життя.

Також у цей день не можна відмовляти жебракам у хлібі. Той же, хто скупитиметься, сам буде змушений жити надголодь.

Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram

Також цього дня

У 1862 році народився Огюст Луї Марі Ніколя Люм'єр, який вважається (спільно зі своїм братом Луї) одним із родоначальників кіно, засновником французької кіноіндустрії та кінорежисури.

1872 – найбільший у світі золотий самородок, вагою 215 кг, знаходять у Новому Південному Уельсі.

1916 – народився Еміль Гілельс, один із найбільших піаністів XX століття.

1917 – у Чигирині з'їзд українського Вільного козацтва проголосив генерала Павла Скоропадського своїм гетьманом.

1940 – народився Майкл Гембон, ірландський актор, він же професор Альбус Дамблдор у Гаррі Поттері.

1952 – народилася Вероніка Кастро – мексиканська актриса, зірка телесеріалів. Вона з однаковим успіхом знімалася ще й у кіно, вела музичні програми, виступала із сольними концертами. А телесеріали за її участю проходили просто на ура. Ось найвідоміші з них: «Багаті теж плачуть» (1979), «Право на народження» (1981), «Обличчя кохання» (1982), «Іоланда Лухан» (1984), «Щастя, де ти?» (1985), «Заборонене кохання» (1986), «Дика Троянда» (1987), «Моя маленька Соледад» (1990), «Валентина» (1993), «Маленьке село - справжнє пекло» (1998).

1960  – початок економічної блокади Куби - уряд США ввів ембарго на торгівлю з Кубою.

1962 – народився Евандер Холіфілд, американський боксер, багаторазовий чемпіон світу у надважкій вазі.

1962 – народився Сейфаддін Гурбанов Алі огли – скульптор, народний художник України (2010), доцент кафедри скульптури Харківської державної академії дизайну та мистецтв. Сейфаддін Гурбанов — автор низки пам'ятників у Харкові (Олександру Невському, архітектору Бекетову, композицій «Скрипаль на даху», «Перша вчителька», «Інспектор ДАІ») та інших містах України. Помер 16 листопада 2021 року.

1969 – народився Трей Паркер, американський кіноактор. Найбільш відомий як творець мультсеріалу South Park спільно з Меттом Стоуном.

1987 – на всіх біржах світу курс акцій впав аж на 508 пунктів. Цей день увійшов до історії як «Чорний понеділок». Брокери, що пережили його, довго лякали їм уолл-стрітівську молодь, а фізики досі сподіваються знайти прості правила, які можуть пояснити загальні рухи великих ринків.

1993 – у Харкові було встановлено пам'ятник українському письменнику Григорію Квітці-Основ'яненко. Пам'ятник відкрито на однойменній вулиці до 215-річчя від дня народження письменника. Бронзову фігуру, зображену з пером та папером у руках, створили скульптор Семен Якубович та архітектор Юрій Шкодовський.

2000 – невідомий меценат подарував Франції цінну колекцію зі 109 творів мистецтва, серед яких картини, малюнки, пастелі та скульптури XVIII, XIX та XX століть. Для Франції це одна з найбільших пожертв століть.

2000 – у Нью-Йорку відкрилася філія знаменитого музею Мадам Тюссо. Оздоблення музею коштувало його творцям 50 мільйонів доларів. Нову експозицію складено з 200 воскових фігур.

2003 – католицька церква зарахувала подвижницю Мати Терезу Калькуттську до блаженних (перший ступінь канонізації). День беатифікації матері Терези в Албанії святкують як національне свято.

2011 – Олександр Йі та Сігер Кондо розрахували значення числа «Пі» з точністю в 10 трильйонів цифр після коми.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Дмитро, Іван, Леонтій, Сергій, Фелікс, Ян.

за Юліанським календарем: Архіп, Денис, Еліна, Іван, Макар, Никанор, Петро, ​​Хома, Ян.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати
 
 
 

В этот день