Щороку 7 квітня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день здоров’я.
Щороку 7 квітня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день здоров’я.
Всесвітній день здоров'я веде свій відлік із 1948 року. Проте два роки, до 1950-го, захід проводився не 7 квітня, як сьогодні, а 22 липня. Спочатку дата – 22.06. – було визначено на честь затвердження Статуту організації охорони здоров'я. Потім її було змінено на 7.04. - День створення ВООЗ.
ВООЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров'я будь-яким темам та проводить різноманітні пропагандистські заходи, як цього дня, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН та Генеральний директор ВООЗ у своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобних Георгія та Даниїла.
Наші пращури вірили, що цього дня від зимового сну пробуджуються русалки. А тому чоловіки не йшли до водойм, щоб річкові жительки не затягли їх під воду. А ось жінки ходили до річок. Існувало повір’я, якщо жінка подружиться з русалкою, то в її родині не буде утоплеників.
За Юліанським календарем, 7 квітня у церковному календарі — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це одне з дванадцяти найбільших свят у православному календарі після Великодня.
Назва — Благовіщення — передає головний сенс пов’язаної з ним події. Цього дня архангел Гавриїл повідомив Діві Марії, що вона народить Ісуса Христа — Сина Божого та Спасителя світу.
Згідно з повір'ями, на Благовіщення Бог благословляє землю, рослини та «будь-яке дихання», а значить, після свята можна приступати до польових робіт.
З Благовіщенням у народі пов'язані деякі старовинні звичаї. Кажуть, що у Благовіщення «птах гнізда не в'є, дівиця коси не плете», тобто всяка робота вважається гріхом.
Благовіщення вважається жіночим святом. Цього дня дівчата та жінки могли просити у Богородиці про вдале заміжжя, щасливу долю, сімейне благополуччя, здоров’я для дітей.
У день доброї звістки прийнято творити добрі та милосердні справи – відвідувати дитячі будинки та притулки, ув'язнених у в'язницях. Великою справою стане також відвідування тяжкохворих у хоспісах.
Щоб рік був спокійним та вдалим, здоров'я не підводило, родина була поряд, треба обов'язково з'їсти просфору. Крихітки цього церковного хліба навіть змішували з насінням для отримання кращого врожаю.
Цього дня усім, хто поститься, дозволяється вживати в їжу рибні страви.
Що не можна робити:
У 1348 році в Празі засновано Карлів університет, один із найстаріших у Європі та перший слов'янський університет.
1795 – у Франції прийнято закон, який запровадив метричну систему заходів та визначив одиниці довжини – метр та маси – кілограм. Надалі на метричну систему заходів перейшли майже всі країни світу.
1827 – англійський фармацевт Джон Вокер продав адвокату Ніксону перші сірники. Причому винайшов він їх випадково ще 1826 року.
1927 – американський вчений Г. Айвс продемонстрував перший у світі відеотелефон. Щоправда, зображення приймалося лише однією стороною.
1939 – народився Френсіс Форд Коппола, американський кінорежисер, сценарист та продюсер, володар чотирьох «Оскарів» («Хрещений батько», «Апокаліпсис сьогодні»).
1954 – народився Джекі Чан (справжнє ім'я Конг Сунг Чан), гонконгський та американський актор, режисер і продюсер, постановник трюків («Зброя бога», «Розбірки в Бронксі», «Удар блискавки»).
1964 – народився Рассел Кроу, новозеландський актор. За виконання головної ролі у фільмі "Гладіатор" отримав "Оскар" у 2001 році.
1964 – IBM повідомляє про народження легендарної System/360. Мейнфрейми цього довго лідирували над ринком і становили основу комп'ютерного парку більшості країн світу. У СРСР відомі як системи з маркою ЄС ЕОМ.
1975 – у Парижі відбувся останній концерт Deep Purple за участю Річі Блекмора. Річі намагалися знайти заміну в особі Томмі Боліна, нічого хорошого з цього не вийшло, був випущений лише один посередній альбом Come Taste the Band.
1983 – народився Євген Кошовий, учасник «Студії «Квартал-95».
1994 – початок геноциду в Руанді (вбивство прем'єр-міністра та бельгійців з охорони, за 100 днів загинуло 937 тисяч осіб). Відзначається як Міжнародний день пам'яті про геноцид у Руанді.
за Новоюліанським календарем: Сава, Тихін, Юстін.
за Юліанським календарем: Іван, Іларіон, Марія, Родіон, Сергій, Юлія.