21.09.2024  07:30   Рита Парфенова

21 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

Щороку у третю суботу вересня професійне свято відзначають фармацевти та раціоналізатори.

фармацевт

День винахідника та раціоналізатора заснований указом президента у 1994 році. Відзначається щороку третьої суботи вересня. Професійне свято тих, хто у своїй діяльності є частиною інноваційного потенціалу. Зокрема, українських винахідників та розробників, інженерно-технічних та науковців тощо. А також тих, хто сприяє реалізації інноваційного потенціалу та просування вітчизняних розробок на вітчизняному та зарубіжному ринках.

День фармацевтичного працівника набув статусу офіційного державного професійного свята у 1999 році, коли другий президент України Леонід Кучма підписав Указ N 1128/99 «Про день фармацевтичного працівника України», який наказував відзначати цю дату щорічно в третю суботу вересня місяця. Наразі фармацевтичні підприємства України виробляють лікарські засоби майже всіх лікарських форм (тверді, рідкі, порошкоподібні). Основними групами продукції є серцево-судинні препарати, анальгетики, вітаміни, засоби для лікування респіраторної, ендокринної та шлунково-кишкової системи, а також антибіотики. Українські ліки експортуються до 25 країн світу.

* * *

Генеральна Асамблея проголосила 21 вересня Міжнародний день миру як день загального припинення вогню та відмови від насильства.

Міжнародний день миру було засновано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1981 році. Через двадцять років, у 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла рішення щорічно відзначати День миру як день відмови від насильства та день припинення вогню.

Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2023 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

Також цього дня

1781 – затверджено герб міста Харкова. «За повідомленням невиданого «Топографічного опису Харківського намісництва 1785 р.», герб Харкова являв собою покладені в зеленому полі хрестоподібно ріг достатку з плодами і квітами, що знаходяться в ньому, і кадуцею або Меркурієве жезло; він вказував на природні багатства оточуючих місто селищ і торгівлю, що вироблялася місцевих ярмарках…»
 
1811 – закладається Імператорський Нікітський ботанічний сад у Криму.
 
1866 – народився Герберт Джордж Веллс, англійський письменник, який вигадав наукову фантастику.
 
1937 – вийшла повість Толкієна «Хоббіт, або Туди і Назад».
 
1947 – народився Стівен Едвін Кінг, американський письменник. Традиційно його пов'язують із жанром хорор, але найбільша його річ – серіал «Темна Вежа», який він писав 30 років – є гримучим коктейлем із фентезі, наукової фантастики, драми, хорору та вестерну. Один із найбільш читаних та багатих письменників у світі.
 
1949 – Мао Цзедун проголосив створення Китайської Народної Республіки.
 
1950 – народився Білл Мюррей, американський актор («День бабака», «Мисливці за привидами», «Тутсі»).
 
1965 – народився Фредерік Бегбедер, французький письменник («99 франків», «Кохання живе три роки»).

2022 – у Міжнародний день миру путін оголосив часткову мобілізацію в росії та призов 300 тисяч резервістів.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Андрій, Валентин, Василь, Володимир, Вольдемар, Данило, Дмитро, Іван, Йосип, Костянтин, Лаврентій, Нестор, Олександр, Петро, Ян.

за Юліанським календарем: Георгій, Іван, Іполит, Макар, Марія, Матвій.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати
 
 
 

В этот день