05.10.2024 09:56
Робота харківського фотографа стала афішею заходу Музею Кракова "Шлях памʼяті"
Плакат із зображенням зруйнованої вулиці Харкова і майстер-класи харківської біженки від війни стали частиною цьогорічного проєкту Краківського музею "Памʼятай з нами" ("Pamietaj z nami").

Фото: Василь Голосний / Fabryka Schindlera / Muzeum Krakowa
Більше десяти років відділення Музею Кракова «Шлях памʼяті»організовують щорічний захід "Pamietaj z nami" ("Пам'ятай з нами").
Проект присвячений досвіду біженців війни, з акцентом на період німецької окупації Кракова та Польщі, повідомляє
РЕДПОСТ.
Цього року з 1 по 20 жовтня активності проєкту відбуваються на трьох ланках Маршруту пам’яті, у трьох філіях "Шляху пам’яті": в музеях "Вулиця Поморська", "Аптека під орлом" та "Фабрика Емалія Оскара Шиндлера".
Запропоновані заходи об’єднані спільною темою – досвід війни біженців періоду Другої світової війни, а також сьогодення, з особливим акцентом на досвід тих, хто втікає від російської агресії в Україні. Представником харківʼян стала Юлія Рибінська.
Навесні 2022 року Юлією Рибінською, культурологом фондів CHARITY FUND «RENOVATION» та КОЛОХАТИ був створений проєкт - виставки малюнків українських дітей «ДІТИ ВІЙНИ - МАЛЮНКИ, ЩО ГОВОРЯТЬ». Виставка як засіб психологічної арт-терапевтичної допомоги дітям, які стали жертвами війни.
Ініціативу харківʼянки Юлії підтримали культурні діячі та європейські культурні організації.
В той час, коли українські родини разом з дітьми переховувались в бомбосховищах, проект «ДІТИ ВІЙНИ - МАЛЮНКИ, ЩО ГОВОРЯТЬ»
був показаний більше 10 разів у містах
по всьому світу (зокрема в Музеї Фабрика Шиндлера 26.02-5.03.2023).
Завдяки команді проєкту "Pamietaj z nami" ("Пам'ятай з нами") Краківського музею плакат із зображенням зруйнованої вулиці Харкова і майстер-класи харківської біженки Юлії від війни стали частиною проєкту "Памʼятай з нами".
В рамках співпраці в проєкті були використані фото, які знаходилися в архіві фондів CHARITY FUND «RENOVATION» та КОЛОХАТИ.
Фото, використане для афіші "Pamietaj z nami", було зроблене харківським фотографом Василем Голосним у перші дні повномасштабної війни в Україні. На ньому показана одна з сильно постраждалих вулиць у центрі Харкова.
Василь Голосний, фотограф, який попри все продовжує фіксувати жахи війни. Завдяки проекту музея Кракова фото Харкова з'явилося на Площі Героїв Гетто.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram
Фото заходу: Fabryka Schindlera / Muzeum Krakowa
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости