13.10.2024  07:30   Рита Парфенова

13 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

Щорічно 13 жовтня відзначається Міжнародний день зменшення небезпеки лих.

Міжнародний день зменшення небезпеки лих


Цей день заснований ООН з метою заклику до людей ділитися накопиченими знаннями щодо зниження небезпеки лих. У 2022 році День буде присвячений ситуації з доступом до систем раннього оповіщення, що охоплюють різні види загроз, а також інформації та оцінок щодо ризику лих. Терміновість досягнення цієї мети була підкріплена у березні 2022 року заявою Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша про те, що «Організація Об'єднаних Націй очолить нові дії, щоб протягом п'яти років кожна людина на Землі була захищена системами раннього попередження».

* * *

Щороку другої неділі жовтня в Україні відзначають День художника. Свято з'явилося в українському офіційному календарі 1998 року, після того, як 9 жовтня 1998 року другий президент України Леонід Данилович Кучма підтримав ініціативу Спілки художників України та підписав Указ N 1132/98 «Про день художника».

* * *

Ще одне «ковзне» свято – День працівників санітарно-епідеміологічної служби – встановлено Указом Президента від 5 жовтня 2004 року. Державна санітарно-епідеміологічна служба України вже понад 80 років є ефективною складовою галузі охорони здоров'я, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері профілактичної медицини, стоїть на варті здоров'я та працездатності людей, захищає їх від небезпечних інфекційних захворювань.

* * *

13 жовтня у світі відзначають Міжнародний день відмови від бюстгальтерів. Мета свята - підвищити обізнаність жінок про проблему раку грудей і позбутися стандартів, що закріплюють, в одязі. Цей День він відзначається з 2011 року і традиційно жінки святкують, викладаючи в соціальні мережі фотографії без бюстгальтерів.

Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 

Також цього дня

У 1307 році за наказом короля Філіпа IV Красивого були одночасно арештовані всі французькі тамплієри. З цієї дати походить забобон про п'ятницю, 13.

1884 – Грінвіч затверджений як місце проходження нульового меридіана. Суперечки навколо цієї пропозиції йшли дуже довго, адже було ще 10 «альтернативних» меридіанів (зокрема, Паризький, Кадиський, Пулковський), а делегати від Росії наполягали, що «головний меридіан» має бути «нейтральним», тобто не належати до будь-якої. ні одній державі. Справу вдалося вирішити лише коли представник Канади оголосив статистику: 72% світового комерційного флоту вже використали Грінвіч.

1900 – вийшла основна книга Зигмунда Фрейда «Тлумачення сновидінь».

1923 – столиця Туреччини перенесена зі Стамбула до Анкари.

1956 – народився Кріс Картер, американський сценарист та продюсер, найбільш відомий як творець телесеріалу «Секретні матеріали», в якому він кілька разів відігравав роль агента ФБР.

1971 – народився Сашко Барон Коен, британський комік («Борат», «Бруно», «Диктатор»).

1990 – до харківського телеефіру вийшли програми, підготовлені студією АТВ-1, надалі ЗАТ РТК «Тоніс-Центр». Так у Харкові народилось українське недержавне телебачення.

1997 – гонщик із Великобританії Енді Грін на своєму автомобілі з двома турбореактивними двигунами перевищує швидкість звуку, досягнувши швидкості 1229,8 км/год.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Антон, Веніамін, Злата, Інокентій, Микита, Микола, Трохим, Яків.

за Юліанським календарем: Акакій, Аполлінарія, Василь, В’ячеслав, Григорій, Леонід, Матвій, Михайло, Олександр, Олександра, Олексій, Петро, Семен, Серафим.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати
 
 
 

В этот день