16.04.2023  07:30   Рита Парфенова

Воскресіння Христове: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

Православні відзначають головну подію християнської церкви – світле свято Воскресіння Христового, або Великдень.

Великдень

Великдень – одне з головних та улюблених свят християн: перемога життя над смертю, світла над пітьмою.

За багато років сформувалися відповідні церковно-обрядові та народні звичаї та традиції. Так, до Великодня пишуть писанки - яйця, декоровані традиційними символами та пофарбовані курячі варені яйця, печуть паску, а деякі, дотримуючись традицій, вишивають рушники та серветки, якими згодом покривають великодні кошики.

Цього дня кожен православний християнин має вітатись з іншими словами «Христос Воскрес!» і отримувати у відповідь підтвердження цих слів «Воістину воскрес!»

У Світле Христове Воскресіння особливо важливо не сумувати, не хмуритися і не сваритися з ближніми. Існує думка, що на Великдень не можна працювати, проте церква не забороняє у цей день працювати тим, хто через обставини перебуває на своєму робочому місці. Незважаючи на те, що строгих обмежень на роботу в Великдень немає, священнослужителі рекомендують відкласти домашні справи на другий день.

Існує велика кількість великодніх забав. Найбільш відома нам зараз – це гра в битки, коли діти, та й не тільки, вибирають великодні яйця та стукають ними одне про інше. Чиє розіб'ється, той і програв.

Весь наступний тиждень після Великодня називається Світлим і святкується як один день.

Хороші прикмети на Великдень

Насамперед, більшість прийме на Великдень пов'язані з частуваннями, які багато господинь традиційно готують до свята щороку. Хороша прикмета – зберегти залишки від великоднього столу. Залишки їжі закопували в землю на полях, щоб уберегти врожай від весняних заморозків та градобою. Також для багатого врожаю освяченою водою кропили розсаду.

Якщо хочеш бути красивою, у великодній ранок, після того розговіння, влий у таз води, в неї окунь освячену фарбу, покатай по мисці, а потім умийся цією водою і покатай фарбу по обличчю - це принесе красу, порятунок від шкірних хвороб.

А якщо бажаєш собі багатства, окунь у воду до яйця золоті та срібні прикраси та монети.

Якщо незаміжня дівчина дуже хоче заміж, їй під час святкової заутрені треба тихенько прошепотіти: «Воскресіння Христове! Пішли мені нареченого холостого!

Свята дня

Сьогодні відзначається свято, назва якого спочатку викликає асоціацію на тему вокальних здібностей людини.

Йдеться про Всесвітній день голосу. Насправді це свято, ідея відзначати яке з'явилася наприкінці 1990-х років, присвячене феномену голосу людини та її ролі у житті людей.

Ініціатором заснування міжнародного свята виступила Американська Академія отоларингології.

Мета започаткування Міжнародного дня голосу – привернення уваги лікарів-фахівців, а також усіх людей на Землі до феномену людського голосу – дару, що дозволяє людям спілкуватися, висловлювати свої емоції та почуття, радувати красою звучання тощо.

* * *

16 квітня 2015 року Президентом України утворено Національне антикорупційне бюро України.

Національне антикорупційне бюро України – державний правоохоронний орган України з широкими силовими повноваженнями, на який покладається попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів.

Його створення передбачено Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України», прийнятим 14 жовтня 2014 року. На етапі законопроекту він називався «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції». Закон набрав чинності 25 січня 2015 року.

Завданням Національного бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, скоєним вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та загрожують національній безпеці. Подібні структури існують у США, Польщі, Франції, Сінгапурі, Ізраїлі та Індії.

Також цього дня

У 1607 почалося заселення англійцями Вірджинії.

1836 – конгрес США зіштовхнувся із незвичайною проблемою. З'ясувалося, що під час правління Джексона уряд набрав зайвих 37 мільйонів доларів. Конгрес посилено вирішував, куди їх тепер подіти.

1844 – у сім'ї букініста народився майбутній відомий французький письменник Анатоль Франс (справжнє ім'я Анатоль Франсуа Тібо). Одними з найвідоміших його романів стали «Саламандра» (в оригіналі назва – «Харчевня королеви Гусячі лапи») та тетралогія «Сучасна історія». А 1921 року Анатоль Франс став лауреатом Нобелівської премії з літератури.

1867 – народився Вілбер Райт, американський винахідник, авіаконструктор, льотчик, старший із братів – піонерів повітроплавання.

1889 - народився сер Чарльз Спенсер Чаплін, відомий усьому світу як бродяга Чарлі з фільмів "Маленький бродяга", "Нові часи", "Вогні великого міста", "Золота лихоманка".

1922 – у Вест-Енді (Лондон) було зареєстровано напад невидимок на людину.

1924 – народився Генрі Манчіні, американський кінокомпозитор та диригент. Отримав за свою музику 4 призи «Оскар» та 20 «Греммі» («Рожева пантера», «Велика гонка», «Місячна річка» та ін.).

1943 – хімік Альберт Хоффман відкрив наркотичну дію LSD, випадково капнувши невелику кількість цієї кислоти собі на палець.

1964 – американська льотчиця Джеральдіна Мок стала першою жінкою, яка здійснила політ навколо земної кулі.

1995 – почав діяти телефонний міжнародний код «380», який Україна першою здобула серед країн колишнього СРСР.

2000 – на референдумі більшість мешканців України підтримали ідею скорочення Верховної Ради, позбавлення депутатів недоторканності, створення двопалатного парламенту та право Президента на розпуск Ради. У результаті із чотирьох запропонованих змін до Конституції парламент схвалив лише один: президент може розпускати Верховну Раду.

2003 – підписано Афінський трактат, яким 10 нових країн стали членами ЄС.

Іменини відзначають:

Микита, Федосья.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати
 
 
 

В этот день