03.04.2015  15:03   Павел Козаченко

Всеукраинская экологическая лига требует от Райнина уволить Тимчука, которого назначили в Департамент экологии и природных ресурсов (Текст обращения)

Руководитель Харьковской областной организации Всеукраинской экологической лиги Сергей Разметаев требует от председателя ХОГА Игоря Райнина отменить распоряжение о назначении на должность директора Департамента экологии и природных ресурсов Андрея Тимчука.


Всеукраинская экологическая лига требует от Райнина уволить Тимчука, которого назначили в Департамент экологии и природных ресурсов (Текст обращения)

Об этом говорится в тексте обращения.

Приводим весь текст без литературных правок:

«Шановний Ігоре Львовичу!

Екологічна громадськість Харківської області занепокоєна кадровою політикою, Харківської обласної державної адміністрації, яка не відповідає проголошеним у державі принципам оновлення і очищення влади. Замість проведення відкритих, прозорів конкурсів по заміщенню вакантних посад, з метою підбору нових, фахових, з високими духовно-моральними якостями осіб, що дає змогу громадськості прийняти участь у обговоренні кандидатів на посаду, найчастіше застосовується саме кулуарна система призначення осіб через формальну процедуру стажування. Протягом лютого-березня 2015 року у Харківської обласної державної адміністрації всі призначення посадових осіб були здійснені за процедурою стажування. Хоча було оголошено 3 конкурси на заміщення вакантних посад, але конкурси не були запроваджені, а посадовці також призначені за процедурою стажування. Так, наприклад, розпорядженням голови Харківської ОДА № 150-к, від 06.03.2015 р. був оголошений конкурс на заміщення вакантної посади директора Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації, але вже 10 березня 2015 р. розпорядженням №152-к на вказану посаду був зарахований на стажування Ткачук С.М.

17 березня 2015 р. Головою Харківської обласної державної адміністрації видано розпорядження № 186-к «Про призначення А.О. Тимчука». Вважаємо дане розпорядження незаконним, прийнятим не прозоро, без обговорення екологічної громадськістю, з порушенням встановленого законодавством порядку.

Розпорядження № 186-к прийнято з порушення вимог ст. 11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», згідно  з якої    керівники    структурних підрозділів   місцевих   державних адміністрацій  призначаються  на  посаду   в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. Такий порядок визначено у Положенні про порядок стажування у державних органах, затвердженого  постановою КМ України від 1 грудня 1994 р. N 804.

Відповідно до п.2 вказаного Положення відбір та зарахування кандидата на стажування  проводиться  за  згодою відповідних керівників за місцем основної роботи, але у розпорядженні Голови Харківської ОДА № 153-к від 10 березня 2015 р. «Про зарахування на стажування Тимчука А.О.» відсутнє посилання на згоду на стажування Голови Дніпропетровської ОДА, де на посаді директора департаменту промисловості працював Тимчук А.О. Також відсутні відомості про розпорядження Голови Дніпропетровської ОДА про направлення на стажування Тимчука А.О. до Харківської ОДА з відривом від виробництва та відомості про відшкодування витрат на проїзд до місця  стажування  і  назад,  добових за  час знаходження в дорозі та найму житла, як це передбачене законом.

Відповідно п. 6 стажист за час  проходження  стажування  повинен  виконати індивідуальний  план  стажування.  Після закінчення стажування стажист подає керівництву державного органу доповідну записку  про стажування з висновками  керівника  структурного  підрозділу  щодо можливості  використання  стажиста  на  державній  службі,  а за основним місцем роботи - стислий письмовий звіт, і лише після вчинення вказаних дій, відповідно до п.5 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169, можливо призначення на посаду особи, яка успішно пройшла стажування.

Вказані вимоги не були виконані, тому що:

1. У розпорядженні Голови Харківської ОДА № 153-к від 10 березня 2015 р. «Про зарахування на стажування Тимчука А.О.» термін стажування встановлений у тиждень, тобто стажування повинно було закінчитися 17 березня 2015 року. Керівник  структурного  підрозділу - директор департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА Капусник був звільнений з посади 12 березня 2015 року, тобто він не міг надати та підписати свої висновки про стажування Тимчука А.О.

2. Подання на призначення Тимчука А. О. директором Департаменту екології та природних ресурсів було подано заступником голови Харківської ОДА Є.Д.Шахненком 12.03.2015 р., тобто до закінчення терміну стажування і отримання відповідних висновків про успішність проходження стажування А.О. Тимчуком та складання і підписання їм відповідних звітних матеріалів щодо успішного проходження стажування;

3. Погодження Міністерства екології та природних ресурсів України  на призначення Тимчука А.О. на посаду директора Департаменту екології та природних ресурсів надійшло до Харківської обласної державної адміністрації 10.03.2015 р., тобто ще до зарахування на стажування Тимчука А.О. і відкриття вакансії на відповідну посаду. Це означає, що подання від Харківської обласної державної адміністрації до Мінприроди про погодження кандидатури Тимчука А.О. було направлено на посаду, яка не була вакантної на той час та на особу, яка ще пройшла відповідного стажування;
4. У розпорядженні № 186-к вказано, що А.О.Тимчук зараховується на посаду шляхом переводу з попереднього міста роботи, але відсутнє посилання на згоду Голови Дніпропетровській ОДА на звільнення Тимчука А.О. шляхом переведення.

Все вищевикладене свідчить про фактичну фальсифікацію процедури стажування Тимчука А.О. на посаду директора Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА з метою виконання формальних умов, необхідних для призначення на посаду державного службовця та відсутності або підробці відповідних документів, які передбачаються законодавством.

Також кандидатура А.О.Тимчука не відповідає фаховим критеріям, передбаченим у ст. 7 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», згідно з якої екологічні знання є обов'язковою кваліфікаційною вимогою для всіх посадових осіб, діяльність яких пов'язана з використанням природних ресурсів та призводить до впливу на стан навколишнього природного середовища.

З урахуванням вищенаведеного, керуючись ст. 1 Закону України «Про звернення громадян»,

Прошу:

1. Скасувати розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації № 186-к від 17.03.2015 р.«Про призначення А.О. Тимчука».

2. Провести перевірку за моїм зверненням та притягнути до відповідальності винних осіб.

3. Відповідь надіслати мені поштою у встановлений законодавством строк.


19  березня 2015 року                              С.В. Размєтаєв »
 

«Городской Дозор» готов опубликовать ответ председателя Харьковской облгосадминистарции, как только он появится.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати

Комментариев: 0

Оставить комментарий

 
 
 
 

В этот день