Якщо ви любите рибу тунець, то можете сміливо відзначити в календарі червоним 2 травня.
Святкувати Міжнародний день тунця запропонували країни Тихоокеанського регіону, оскільки вони сильно залежать від «тунцевих» ресурсів не лише щодо харчування, а й у межах своїх економік.
День покликаний нагадати суспільству у тому, наскільки важливо правильно керувати рибним промислом, про цінність тунця і основні загрози популяціям цієї риби.
* * *
Щороку 2 травня члени клубу любителів Нессі закликають зустрічати Міжнародний день Лох-Неського чудовиська.
Святкування на честь озерного чудовиська присвячено першому газетному повідомленню про монстра: 2 травня 1933 року газета Inverness Courier опублікувала докладну розповідь подружжя Маккей, які нібито бачили Нессі.
* * *
Серед прихильників книг про Гаррі Поттера існує традиція відзначати Міжнародний день Гаррі Поттера щороку 2 травня. Цей день визнаний у віртуальному світі за велінням письменниці Джоан Роулінг, яка створила цю улюблену серію книг. Це свято символізує боротьбу Гаррі Поттера зі злом у образі Волан-де-Морта і його перемогу.
Шанувальники Гаррі Поттера святкують цей день, читаючи книги та дивлячись фільми про чарівника. Деякі можуть переодягнутись у чорну мантію або жартувати над "маглами" – терміном, який використовується у книгах для звичайних людей, які не володіють магією.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святителя Афанасія Великого, архієпископа Олександрійського.
Згідно з народними прикметами цього дня починають співати солов'ї. Якщо почути їхній спів — то людина буде жити довго та щасливо. Всією сім'єю було прийнято збиратися за вечерею, на яку готували яєчню з салом. Останніми за традицією пригощалися літні люди, а першими діти.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 2 травня православна церква вшановує пам’ять Іоанна Ветхопещерника.
У давнину цього дня випікали пироги з різноманітними наинками. Це був своєрідний обряд для залучення багатого врожаю.
Що не можна робити:
1509 – іспанцями засновано Сан-Хуан, нині головне місто Пуерто-Ріко.
1519 – помер Леонардо да Вінчі, універсальний геній доби Відродження.
1859 – народився Джером Клапка Джером, англійський письменник.
1892 – у Києві запустили електричний трамвай, перший у Російській імперії.
1902 – у Франції був показаний перший у світі науково-фантастичний фільм – "Подорож на Місяць".
1903 – народився Бенджамін Спок, американський педіатр. Спок – перший дитячий лікар, який вивчав психоаналіз із позиції розуміння вимог дітей у сімейних відносинах. Саме його новаторські думки про виховання дітей змусили багатьох батьків бути значно ніжнішими, гнучкішими ставитися до своїх дітей і вважати їх справжніми особистостями.
1946 – народився Девід Суше, британський актор з литовсько-білоруським корінням, відомий роллю детектива Пуаро в однойменному серіалі.
1972 – народився Дуейн "Скеля" Джонсон, американський актор ("Цар скорпіонів", "Зубна фея"), а також відомий рестлер.
1975 – народився Девід Бекхем, англійський футболіст, півзахисник.
2004 – в Інтернеті з'явився новий мережевий хробак «Sasser», який заражав операційні системи Windows XP та Windows 2000.
2011 – спецслужби США ліквідували терориста №1 Усаму бін Ладена.
2014 – протистояння в Одесі 2 травня 2014 року. За офіційними даними, загинуло 48 осіб, за неофіційними 116.
за Новоюліанським календарем: Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Зоя, Михайло, Роман.
за Юліанським календарем: Антон, Віктор, Георгій (Єгор, Юрій), Іван, Мотрона, Никифор, Семен, Христофор, Ян.