26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Саме цього дня у 2014 році в Сімферополі близько 10 тисяч кримських татар і українців вийшли на мирний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Однак уже вночі 27 лютого російський спецназ захопив будівлю Верховної Ради АРК, змусив українське керівництво Криму піти у відставку та оголосив так званий «референдум» про приєднання до РФ, який відбувся 1 березня під контролем озброєних російських військових.
* * *
26 лютого відзначається вельми оригінальне свято – День неквапливості. Ідея започаткування такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний та емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, з метою неквапливо насолоджуватися життям у кожний його неповторний момент.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого Порфирія, єпіскопа Газського.
Наші предки вважали, що цей день — вдалий для риболовлі. Також вже можна було остаточно зрозуміти, якою буде весна.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 26 лютого православна церква вшановує пам’ять преподобного Мартиніана Кесарійського.
Цього дня можна влаштувати генеральне прибирання. Згідно з повір’ям, це принесе в дім щастя та удачу.
Що не можна робити:
У 1564 народився Крістофер Марло, англійський драматург, якого вважають справжнім автором творів Шекспіра («Тамерлан Великий», «Мальтійський єврей»).
1616 – інквізиція звільнила Галілео Галілея, що зрікся своїх поглядів, після чого він гордо сказав (щоправда, пошепки): «І все-таки вона крутиться!».
1802 – народився Віктор Гюго, французький письменник, який придумав усім полюблених виродків Квозимодо («Собор Паризької Богоматері») та Гуімплена («Людина, яка сміється»).
1829 – народився Леві Страус, винахідник джинсів, американський підприємець баварського походження.
1878 – з легкої руки французького філолога Літтре пущено в обіг термін «мікроб». До автора фундаментального «Словника французької мови» звернувся французький учений Шарль Седійо і попросив Еміля Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмів. Літтрі знайшов чудове слово "мікроб" (скорочення від мікробактерію).
1886 – у Горлівці виготовляється перша в Російській імперії ртуть.
1895 – в Огайо (США) запатентували склодувну машину.
1917 – у нью-йоркській студії фірми «Victor» було записано першу джазову грамплатівку.
1935 – винахідник Роберт Вотсон-Уатт провів перші випробування пристрою «Радар» (RAdio Detection And Ranging – радіовиявлення та далекометрія). Це система виявлення повітряних, морських, наземних об'єктів, визначення їхньої дальності і геометричних параметрів. При розробці він користувався законом, який сформулював австрійський фізик Крістіан Допплер: «Частота відбитого від об'єкта, що рухається, сигналу, відрізняється від частоти самого випромінюваного сигналу на величину, прямо пропорційну швидкості пересування даного об'єкта».
1939 – народився Кензо Такада, дизайнер одягу.
1954 – у США вперше використано фотонабірну друкарську машину.
1964 – народився Марк Дакаскос, американський актор («Тільки найсильніші», «Братство вовка», «Драйв», «Вбивця, що плаче»).
1987 – англіканська церква дозволила жінкам бути священиками.
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини із Фінляндією.
2004 – Європейський парламент визнав сталінську депортацію чеченського народу актом геноциду.
2014 – у Сімферополі відбувся мітинг українців та кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.