У грудні 2018 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 7 червня Всесвітнім днем безпеки харчових продуктів.
2024 ріку День проходить під девізом: «Безопасність харчових продуктів: готовитися до непередбачуваної ситуації».
У центрі уваги будуть інциденти, пов’язані з безпекою харчових продуктів – це ситуації, при яких існує вірогідний або достовірно встановлений ризик для здоров’я у зв’язку зі споживанням їжі. Причинами інциденту, пов'язаного з харчовими продуктами, можуть бути, наприклад, нещасний випадок, неадекватні заходи контролю, фальсифікація харчових продуктів або природні явища. Хоча готовність до інцидентів, пов’язаних із безпекою харчових продуктів, вимагає цільових зусиль зі сторони осіб, формулюючої політики, органів безпеки харчових продуктів, фермерів і операторів харчового бізнесу, споживачам також може належати активна роль.
Один з успішних прикладів підготовки до непередбаченої ситуації в області безпеки харчових продуктів можна побачити в Японії. Страна активно використовує технології моніторингу та контролю безпеки продуктів харчування. Наприклад, після аварії на атомній електростанції Фукусіма в 2011 році були введені жорсткі заходи контролю за радіаційним забрудненням продуктів харчування, що допомогло мінімізувати ризики для здоров'я населення.
Другий приклад – Європейський Союз, який розробив комплексну систему безпеки харчових продуктів, що включає Регламент з гігієни харчових продуктів і Регламент з контролю за кормами та харчовими продуктами. Ці документи встановлюють четкие правила для всіх учасників продовольственной цепочки і дозволяють швидкому реагування на кризові ситуації.
***
7 червня святкують День шоколадного морозива. Вважається, що першим кулінари винайшли саме шоколадне морозиво, а пізніше з’явилися холодні ласощі з ванільним ароматом.
Найперші рецепти замороженого шоколаду виявили в Італії. Ще у 1775 році італійський лікар Філіппо Бальдіні написав трактат під назвою De sorbetti, в якому рекомендував приймати шоколадне морозиво з лікувальною метою. Він вважав, що десерт здатний вилікувати навіть від подагри (хронічне запалення суглобів) та цинги (захворювання, спричинене нестачею в організмі вітаміну С).
* * *
Хоча офіційно Всесвітній день океанів ООН відзначається 8 червня, у 2024 році подія відзначатиметься у п’ятницю, 7 червня. Всесвітній день океанів нагадує кожному про важливу роль, яку грають океани в нашому житті. Вони є легкими нашої планети, основним джерелом їжі та ліків, а також найважливішою частиною біосфери.
Цього року Організація Об'єднаних Націй організовує святкування цієї щорічної події 7 червня 2024 року, яка відбуватиметься одночасно у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку та транслюватиметься у прямому ефірі. Захід проллє світло на те, як ми можемо діяти спільно, щоб забезпечити здоров'я та благополуччя океану.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять священномученика Феодота Анкірського.
Наші предки вважали, що сон, який наснився в ніч проти 7 червня, порожній. Тобто він не несе нічого важливого для людини, його можна не запам'ятовувати.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 7 червня Православна церква згадує третє здобуття глави Хрестителя Іоанна. У народі цей день називають «Медвяні роси», бо вранішні опади бувають солодкими на смак, як мед.
Цього дня спостерігали за горобиною. Якщо на ній багато квітів, то буде багатий урожай хліба. А якщо горобина пізно розквітає, то осінь буде довгою.
Що не можна робити:
1631 – в індійській державі Великих Моголів закладено мавзолей Тадж-Махал на честь Мумтаз-Махал, яка померла від пологів коханої дружини імператора Шах-Джахана.
1775 – Сполучені Колонії змінюють свою назву на Сполучені Штати.
1776 – усі англійські колонії Америки, окрім Нью-Йорка, проголосували за незалежність.
1848 – народився Поль Гоген, французький живописець, графік, скульптор, кераміст і пост-імпресіоніст.
1862 – затверджено Статут Харківської безкоштовної лікарні. До цього у Харкові не було «лікувальних закладів для користування бідних». 12 січня 1863 року лікарня починає функціонувати і відразу завойовує популярність. Наприкінці першого року її існування у секретарському звіті констатується: «...бідні хворі натовпами приходили до лікарні, де знаходили безкоштовну медичну раду та ліки...».
1868 – народився Шарль Ренні Макінтош, англійський винахідник водонепроникних плащів (макінтошів), архітектор, дизайнер та ілюстратор.
1889 – народився Ігор Сікорський, російський та американський авіаконструктор, народився в Україні, побудував першу вдалу модель вертольота у 1939 році.
1903 П'єр Кюрі оголосив про відкриття нового хімічного елемента полонію.
1909 – народилася Джессіка Тенді (пом. 1994), американська актриса, яка отримала «Оскар» за роль у фільмі «Шофер міс Дейзі» у віці 81 року.
1919 – розпочалася Чортківська офензива (наступальна військова операція) Української Галицької Армії – за кілька днів вдалося вийти з оточення, звільнити Теребовлю, Тернопіль та розгорнути наступ на Львів.
1926 – народився Анатолій Базилевич, український художник, ілюстратор "Енеїди" Котляревського та творів Шевченка.
1929 – відповідно до Латеранських угод утворено державу Ватикан. Ватикан – карликова держава-анклав (найменша офіційно визнана держава у світі) всередині території Риму, асоційована з Італією. Свою назву держава одержала від назви пагорба Mons Vaticanus, з латинського vaticinia – «місце ворожінь». Статус Ватикану у міжнародному праві – допоміжна суверенна територія Святого Престолу, резиденції найвищого духовного керівництва римо-католицької церкви.
1940 – народився Том Джонс (справжнє ім'я Томас Джонс Вудуорд), англійський співак.
1952 – народився Ліам Нісон, англійський актор («Список Шіндлера», «Роб Рой»).
1963 – відбувся теледебют гурту "Ролінг Стоунз" у програмі "Thank Your Lucky Stars". Фірма грамзапису Decca випустила перший сингл "Ролінг Стоунз" "Come On".
1991 – Верховна Рада України ухвалила рішення про перепідпорядкування Україні союзних підприємств на території республіки.
1998 – в Ешфорді (Великобританія) відбувся концерт найбільшого у світі оркестру – з 2 212 музикантів.
за Новоюліанським календарем: Антон, Афанасій, Богдан, Валентин, Валерія, Василь, Веніамін, Віктор, Володимир, Вольдемар, Гнат, Григорій, Зінаїда, Іван, Лев, Марія, Микола, Олександр, Павло, Петро, Степан, Сюзанна, Тарас, Ян.
за Юліанським календарем: Іван, Інокентій, Олена, Федір, Ферапонт.