Щороку з 2006 року в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях – аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня у газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією було прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Фахівці, котрі вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще 1986 року учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. 1994 року громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати у календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційного рішення не було ухвалено, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.
Пізніше святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств та громадських організацій, але відсутнє визнання цього дня на державному рівні.
І лише 10 листопада 2006 року Указом Президента України № 945/2006 було започатковано пам'ятну дату — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (друга назва свята — «День ліквідатора»), яке щорічно відзначається 14 грудня.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять мучеників Філімона, Аполлонія, Аріана та Феотиха Олександрійських.
В давнину у хатах влаштовували генеральне прибирання. Наші пращури вірили, що цього дня пітьма бореться зі світлом, а прибирання допомагає останній перемогти та вигнати нечисту силу.
В давнину у хатах влаштовували генеральне прибирання. Наші пращури вірили, що цього дня пітьма бореться зі світлом, а прибирання допомагає останній перемогти та вигнати нечисту силу.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 14 грудня православна церква вшановує пам’ять святого пророка Наума.
У давнину саме в цей день відправляли дітей на навчання. Заможні сім’ї 14 грудня запрошували диякона додому, а найменших дітей із цього дня навчали писати та рахувати. Наумов день вважається вдалим для будь-якого вчення, можна сміливо розпочинати освоєння нової інформації. Також у цей день заведено було приносити подарунки вчителям.
У давнину саме в цей день відправляли дітей на навчання. Заможні сім’ї 14 грудня запрошували диякона додому, а найменших дітей із цього дня навчали писати та рахувати.
Наумов день вважається вдалим для будь-якого вчення, можна сміливо розпочинати освоєння нової інформації. Також у цей день заведено було приносити подарунки вчителям.
У ніч із 13 на 14 грудня може наснитися віщий сон.
Що не можна робити:
У 1503 народився Мішель де Нотрдам, більш відомий як Нострадамус, лейб-медик Карла IX, здобув популярність як автор «Центурій», що містили передбачення майбутніх подій європейської історії.
1702 – в японському Едо сталася легендарна помста сорока семи самураїв – колишніх васалів клану Ако – за свого пана.
1900 – на засіданні Берлінського фізичного товариства німецький фізик Макс Планк вперше промовив слово «квант», започаткувавши нову галузь знань – квантову механіку (нерелятивістську та релятивістську).
1901 – у Лондоні проведено перший турнір з настільного тенісу.
1911 - норвезький полярний дослідник Руаль Амудсен першим досяг Південного полюса Землі, на місяць випередивши англійську експедицію Роберта Скотта.
1924 – народився Радж Капур, індійський актор та кінорежисер («Бродяга»).
1946 – народилася Джейн Біркін, англо-французька актриса кіно та театру, популярна співачка, яка дала ім'я найдорожчій дамській сумці у світі Birkin.
1952 – проведено першу успішну операцію з поділу сіамських близнюків.
1958 – радянська експедиція вперше досягла полюса недоступності в Антарктиді (найвіддаленішої від узбережжя материка точки).
1962 - американський "Марінер II" здійснює обліт Венери і посилає перші зображення Венери на Землю.
1969 – народилася Наташа МакЕлхоун, британська актриса («Шоу Трумана», «Ронін», «Убий мене ніжно»).
1994 – першим досвідом безпосереднього супутникового мовлення з території колишнього СРСР стала експериментальна трансляція з території України Міжнародного «Слов'янського каналу».
1998 – розпочала мовлення FM-радіостанція «Наше радіо».
2004 – на півдні Франції відкрито Віадук Мійо, найвищий у світі транспортний міст.
2009 – відбувся запуск першої у світі мобільної мережі на базі технології Long Term Evolution. Мережа була введена в експлуатацію оператором TeliaSonera у центрі Стокгольма.