Сьогодні відзначають День Сухопутних військ України.
Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі указу президента та відповідно до статті 4 закону України «Про Збройні Сили України» у 1997 році.
За своїм призначенням та обсягом покладених завдань Сухопутні війська відіграють визначальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час.
Територіально поділяються на Західне оперативне командування та Південне оперативне командування.
Складаються з кількох родів військ:
- механізованих та танкових військ;
- ракетних військ та артилерії;
- армійської авіації;
- аеромобільних військ;
- Військ протиповітряної оборони.
Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності незалежної української держави. За чисельністю вони становлять майже половину всіх Збройних Сил України.
* * *
12 грудня відзначають Міжнародний день нейтралітету. Поява цього свята в календарі Організації Об’єднаних Націй підтверджує важливість відстоювання принципів суверенної рівності держав, територіальної цілісності, самовизначення, невтручання у внутрішні справи держав і врегулювання міжнародних суперечок мирними засобами таким чином, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир і безпеку.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святителя Спиридона Триміфунтського.
Сьогодні прийнято не працювати, а обговорювати плани на майбутній рік.
На Спиридона наші предки не ходили в ліс. За народними прикметами, в барлозі у цей день ведмідь перевертається, може почути крізь сон людські кроки, вийти і напасти.
Тим, у кого є фруктові сади, сьогодні треба з дерев струшувати сніг, вони тоді краще рости і плодоносити будуть.
Запаліть сьогодні свічу і обійдіть з нею весь будинок по колу.
За Юліанським календарем, 12 грудня православна церква вшановує пам’ять мученика Парамона Віфінського. Разом з іншими 370 мучениками святий постраждав за віру у 250 році під час правління імператора Декії.
Цього дня було прийнято ходити по сусідах, друзях і знайомих і просити в борг. Позичали будь-що: гроші, хліб, молоко, яйця. Наші пращури вважали: людина, яка зможе взяти хоч щось у борг буде весь рік здоровою, її супроводжуватимуть щастя та удача.
Що не можна робити:
1792 року у Відні 22-річний Людвіг Ван Бетховен взяв перший урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна, заплативши за нього в сучасному еквіваленті 19 центів.
1821 – народився Ґюстав Флобер, французький письменник.
1911 – Столиця Індії переміщена з Калькутти до Делі.
1915 – народився Френк Сінатра, американський співак та кіноактор. Прославився романтичним стилем виконання пісень та «медовим» (crooning) голосом, а також ефектною зовнішністю.
1925 – у США відкрито готель «Мотель», який дав назву всім мотелям.
1928 – народився Леонід Биков, актор та кінорежисер.
1946 – вперше у продажу з'явився миючий засіб "Тайд".
1991 – Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів Української РСР, згідно з яким скасовувалась 122 стаття КК України (за добровільні гомосексуальні відносини). З цього моменту передбачається покарання за гомосексуальні відносини лише у разі застосування насильства.
1970 – народилася Дженніфер Коннеллі, американська актриса («Ігри розуму», «Одного разу в Америці», «Реквієм по мрії», «Будинок із піску та туману», «Кривавий алмаз»).
1963 – The Beatles з піснею I Want to Hold Your Hand втретє піднялися на вищий рядок британського хіт-параду.
1963 – проголошення незалежності Кенії.
1979 – Політбюро ЦК КПРС ухвалило рішення ввести радянські війська до Афганістану.
1980 – нафтовий магнат Арманд Хаммер за 5.28 мільйонів доларів купив на аукціоні в Лондоні датований 1508 роком 36-сторінковий зошит із нотатками Леонардо да Вінчі (найвища ціна, заплачена будь-коли за рукопис).
1990 – до списку Світової спадщини ЮНЕСКО внесли перший український об'єкт під назвою «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будинки, Києво-Печерська лавра».
1991 – Верховна Рада України ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні відносини.
1991 – незалежність України визнала Грузія.
1991 – Литва стала першою державою із колишніх радянських республік, яка встановила дипломатичні відносини з Україною.
2007 – Національна Рада Словацької Республіки ухвалила Декларацію, в якій засуджує Голодомор 1932-33 в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.
2008 – Швейцарія приєдналася до Шенгенської зони і стала 25 країною-учасницею угоди про безвізове переміщення.