27.06.2026 20:30 Віталій Хіневич
Собаки жили у смітті та антисанітарії: у Харкові задокументували тривале жорстоке поводження з тваринами
Поліція Харкова разом із профільними службами зафіксувала факти жорстокого поводження з тваринами в житловому будинку.
До поліції звернулися мешканці будинку №57 по Григоровському шосе, повідомивши про небезпечний стан тварин в одній із квартир першого поверху. За словами заявників, помешкання було повністю захаращене сміттям і мотлохом, у квартирі стояв різкий сморід, а собаки перебували серед бруду, голодували та не отримували належного догляду.
Мешканці також зазначали, що тварини постійно вили, а їхній стан свідчив про тривале виснаження. За словами сусідів, власниця квартири використовувала одну із собак для жебракування поблизу станції метро «Холодна Гора», тоді як інші тварини залишалися у приміщенні.
Крім того, під’їзд будинку був захаращений сміттям і мотлохом. Сусіди повідомляли про поширення тарганів, клопів, щурів та бліх, які походили з квартири. Також вони неодноразово фіксували, що помешкання було повністю завалене сміттям.
На виклик патрульної поліції прибули спеціалісти КП «Центр поводження з тваринами». Правоохоронці зафіксували перебування собак на прибудинковій території та в під’їзді, що ускладнювало пересування мешканців, після чого до роботи залучили фахівців підприємства.
У КП «Центр поводження з тваринами» повідомили, що випадок є не новим і перевіряється протягом кількох років. Інспектори неодноразово здійснювали перевірки за цією адресою, фіксували порушення та складали адміністративні протоколи, які передавалися до суду.
У 2021 році суд ухвалив рішення про конфіскацію собак, однак воно не було виконане в межах виконавчого провадження, тому тварини залишилися у власниці.
Після транспортування до КП «Центр поводження з тваринами» ветеринари провели огляд собак. У всіх тварин виявили блошиний дерматит із гнійними ранами, довгі кігті, кон’юнктивіт, а в частини — ураження слизової оболонки очей.
Аналізи крові показали знижений рівень гемоглобіну, що свідчить про виснаження організму та порушення роботи внутрішніх органів. У частини собак виявили ураження печінки та нирок, симптоми хронічного панкреатиту, а в однієї тварини — новоутворення печінки, яке потребує операції. Також зафіксовано проблеми із зубами через неналежне харчування. В однієї собаки була відсутня передня кінцівка з ознаками давнього травматичного ушкодження.
Мешканці повідомляли про стійкий трупний запах із квартири та випадки виявлення мертвих тварин у під’їзді. Під час подальших дій правоохоронці виявили у квартирі тіла загиблих тварин.
Наразі всі матеріали передаються до правоохоронних органів. Вирішується питання щодо подальших процесуальних дій у межах законодавства про жорстоке поводження з тваринами.
Собаки перебувають у КП «Центр поводження з тваринами», де їм надають ветеринарну допомогу, лікування та проводять реабілітаційні заходи. Після стабілізації стану тварин планується передача до громадської організації «Animals 911», де вони й надалі перебуватимуть під наглядом.
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости