08.09.2024  07:30   Рита Парфенова

8 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

Сьогодні Україна відзначає День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щороку другої неділі вересня з 1993 року.

Україна має давні традиції у сфері видобутку та використання нафти та природного газу. Промисловий видобуток нафти в Україні почався у 18 столітті, і вже 1909 року в Прикарпатті видобувало 2 мільйони тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок із введення в експлуатацію Дашавського газового родовища та будівництва першого газопроводу Дашава – Стрий у 1924 році.

* * *

Міжнародний день солідарності журналістів, який відзначають 8 вересня,  було засновано 1958 року в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів. Цього дня журналісти всіх країн та видань мають демонструвати світові свою згуртованість, особливо у справі захисту своїх прав..

Почалося все з того, що 8 вересня 1943 року в Німеччині було страчено чехословацького журналіста, письменника-антифашиста Юліуса Фучика. Він став відомий усьому світу своєю книгою «Репортаж із петлею на шиї», написаною ним у катівнях празької в'язниці. Після його смерті книга була перекладена 70 мовами світу, а з 1958 року день смерті Фучика став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів.

* * *

Міжнародний День грамотності – один із міжнародних днів, що відзначаються у системі ООН. Він був заснований ЮНЕСКО у 1966 році за рекомендацією «Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неписьменності»

Боротьба з неграмотністю, як і раніше, залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, понад 860 мільйонів дорослих залишаються безграмотними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

Також цього дня

У 1157 народився Річард I Левине Серце, Король Англії з династії Плантагенетів, лідер хрестових походів.

1636 – засновано Гарвардський університет, найстаріший з університетів США.

1664 - нідерландська колонія Новий Амстердам здана англійцям і пізніше перейменована в Нью-Йорк.

1841 – народився Антонін Дворжак, чеський композитор («Батьківщина моя», «Гуситська», «Русалка»).

1925 - народився Пітер Селлерс (справжнє ім'я Річард Генрі Селлерс), британський кіноактор ("Казино Ройяль", "Повернення рожевої пантери", "Лоліта").

1952 – вийшло перше видання повісті Ернеста Хемінгуея «Старий і море».

1960 – народилася Ія Нінідзе, грузинська актриса («Небесні ластівки», «Мелодії Верійського кварталу», «Покаяння»).

1961 – з'являється перше повідомлення про зв'язок куріння із захворюваннями серця.

1962 – народився Томас Кречманн, німецький актор («Піаніст», «Голова у хмарах», «Особливо небезпечний», «Операція «Валькірія», «U-429: Підводна в'язниця»).

1966 – випущений пілотний випуск серіалу Star Trek.

1971 – народився Мартін Фрімен, британський актор («Автостопом по галактиці», доктор Ватсон у серіалі «Шерлок» та Більбо в екранізації «Хоббіт» Пітера Джексона).

1979 – народилася Пінк (справжнє ім'я Аліша Мур), американська поп-співачка.

1989 – у Києві засновано Народний рух України.

1991 – Македонія здобула незалежність.

1993 – створено Всесвітню організацію міст спадщини ЮНЕСКО. Зазначається як День солідарності міст Всесвітньої культурної спадщини.

2011 – на місці старого футбольного та легко-атлетичного стадіону Делле Альпі в Туріні (Італія) відкрито новий футбольний стадіон Ювентус Стедіум, який є домашнім стадіоном для «Ювентуса».

Іменини відзначають

Адріан, Віктор, Георгій, Дмитро, Марія, Наталія, Петро, ​​Роман.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
 
Версия для печати
 
 
 

В этот день