Сьогодні Україна відзначає День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.
День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щороку другої неділі вересня з 1993 року.
Україна має давні традиції у сфері видобутку та використання нафти та природного газу. Промисловий видобуток нафти в Україні почався у 18 столітті, і вже 1909 року в Прикарпатті видобувало 2 мільйони тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок із введення в експлуатацію Дашавського газового родовища та будівництва першого газопроводу Дашава – Стрий у 1924 році.
* * *
Міжнародний день солідарності журналістів, який відзначають 8 вересня, було засновано 1958 року в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів. Цього дня журналісти всіх країн та видань мають демонструвати світові свою згуртованість, особливо у справі захисту своїх прав..
Почалося все з того, що 8 вересня 1943 року в Німеччині було страчено чехословацького журналіста, письменника-антифашиста Юліуса Фучика. Він став відомий усьому світу своєю книгою «Репортаж із петлею на шиї», написаною ним у катівнях празької в'язниці. Після його смерті книга була перекладена 70 мовами світу, а з 1958 року день смерті Фучика став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів.
* * *
Міжнародний День грамотності – один із міжнародних днів, що відзначаються у системі ООН. Він був заснований ЮНЕСКО у 1966 році за рекомендацією «Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неписьменності»
Боротьба з неграмотністю, як і раніше, залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, понад 860 мільйонів дорослих залишаються безграмотними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
У 1157 народився Річард I Левине Серце, Король Англії з династії Плантагенетів, лідер хрестових походів.
1636 – засновано Гарвардський університет, найстаріший з університетів США.
1664 - нідерландська колонія Новий Амстердам здана англійцям і пізніше перейменована в Нью-Йорк.
1841 – народився Антонін Дворжак, чеський композитор («Батьківщина моя», «Гуситська», «Русалка»).
1925 - народився Пітер Селлерс (справжнє ім'я Річард Генрі Селлерс), британський кіноактор ("Казино Ройяль", "Повернення рожевої пантери", "Лоліта").
1952 – вийшло перше видання повісті Ернеста Хемінгуея «Старий і море».
1960 – народилася Ія Нінідзе, грузинська актриса («Небесні ластівки», «Мелодії Верійського кварталу», «Покаяння»).
1961 – з'являється перше повідомлення про зв'язок куріння із захворюваннями серця.
1962 – народився Томас Кречманн, німецький актор («Піаніст», «Голова у хмарах», «Особливо небезпечний», «Операція «Валькірія», «U-429: Підводна в'язниця»).
1966 – випущений пілотний випуск серіалу Star Trek.
1971 – народився Мартін Фрімен, британський актор («Автостопом по галактиці», доктор Ватсон у серіалі «Шерлок» та Більбо в екранізації «Хоббіт» Пітера Джексона).
1979 – народилася Пінк (справжнє ім'я Аліша Мур), американська поп-співачка.
1989 – у Києві засновано Народний рух України.
1991 – Македонія здобула незалежність.
1993 – створено Всесвітню організацію міст спадщини ЮНЕСКО. Зазначається як День солідарності міст Всесвітньої культурної спадщини.
2011 – на місці старого футбольного та легко-атлетичного стадіону Делле Альпі в Туріні (Італія) відкрито новий футбольний стадіон Ювентус Стедіум, який є домашнім стадіоном для «Ювентуса».
Адріан, Віктор, Георгій, Дмитро, Марія, Наталія, Петро, Роман.