Ігор Терехов: Нам потрібна інша індустрія - розумна, швидка, точна

01.05.2026  12:50
1 травня, у Міжнародний день праці, Харківський міський голова Ігор Терехов звернувся до харків’ян.
День праці - це не про дату в календарі.
 
Це про людей, які тримають країну, коли її намагаються зламати.
 
Сьогодні говорив із працівниками одного з наших підприємств у Харкові.
 
І, якщо чесно - там не про “економіку”. Там про виживання і про характер.
 
Війна дуже швидко розставила все по місцях. Вона не питає, які у тебе стратегії.
 
Вона ставить просте питання: ти щось виробляєш - чи залежиш від інших?
 
І відповідь тут очевидна. Без власного виробництва не працює нічого - ні енергетика, ні оборона, ні тим більше сама держава.
 
Але важливо інше - ми не маємо права повертатися в минуле. Нам не потрібні гігантські заводи “як колись”. Нам потрібна інша індустрія - розумна, швидка, точна. Там, де не тисячі людей біля конвеєра, а сотні інженерів, які створюють результат.
 
І саме тут у України є своя сила. Ми вміємо робити головне - перетворювати ідеї на реальні рішення.
 
Сьогодні найбільший дефіцит і найболючіший - не гроші і не станки. Найбільший дефіцит - це люди.
 
І тому для мене принцип простий: робота - передусім для українців.
 
Для наших військових, які повернуться з фронту. Для наших людей, які захочуть повернутися додому. Для наших дітей, аби вона залишалися у своїй країні. 
 
Так, нам потрібні фахівці ззовні.
 
Але Україна не має бути країною, де своїх замінюють чужими.
 
Бо без людей не буде ні відбудови, ні майбутнього.
 
Я вірю в інше майбутнє України.
 
Не країну дешевої робочої сили - а країну сильних виробництв, інженерії і технологій. Країну, в якій гарантовані і надійно захищені права працюючої людини, де її поважають.    
 
Бо майбутнє не відновлюють. Його створюють спочатку подумки, а потім збирають. І збирають своїми руками.
 
 
Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 
Раніше РЕДПОСТ писав, що мер Харкова Ігор Терехов зустрівся із підприємцями торговельного центру «Барабашово» та представниками ПрАТ «Концерн АВЕК і Ко».