Як повідомляє
РЕДПОСТ із посиланням на начальника кінологічної служби бригади «Скіф» офіцера Сергія Рідкокашу, березень став найбільш «результативним» місяцем з початку року. Лише за два дні березня гвардійці вилучили 20% від усього обсягу вибухівки, виявленої за весь минулий рік.
Службові собаки Джукі, Аморек, Слім та легендарна Бігі (краща собака України з пошуку зброї) завадили правопорушникам перетворити Харків на склад боєприпасів.
18 березня 2026 року. На в’їзді в місто зупинили Nissan Navara. Службова собака Джукі вказала на салон, де було сховано 36 кг вибухівки двох видів.
16 березня 2026 року. На Чугуївському напрямку в аналогічному пікапі без номерів пес Аморек виявив
-
30 кг тротилу та
-
800 набоїв великого калібру (14,5 мм). Водій намагався «проскочити» місто транзитом.
27 березня 2026 року. Бельгійська вівчарка Бігі на Чугуївському блокпосту знайшла в Hyundai Terracan цілий арсенал:
-
7 гранат,
-
помпову рушницю,
-
пістолет ТТ та
-
майже 500 набоїв.
Салтівський напрямок. Пес Slim у пасажира мікроавтобуса виявив
-
4 автомати АКМС,
-
гранати та навіть
-
FPV-дрон, які той планував завезти у житловий масив.
Напрямок «Чугуїв — Харків» — лідер за порушеннями
За словами офіцера Рідкокаші, саме траса, що з’єднує Харків із зоною бойових дій, залишається найбільш напруженою. Саме тут фіксується найбільша кількість спроб незаконного ввезення зброї.
Загалом протягом березня Слобожанські «Скіфи» вилучили:
-
126,4 кг вибухових речовин;
-
16 980 набоїв різних калібрів;
-
21 одиницю вогнепальної зброї;
-
39 гранат та 636 вибухових пристроїв;
-
Понад 277 г наркотичних речовин.
За результатами цих перевірок правоохоронцями порушено 35 кримінальних справ:
-
24 — за незаконне поводження зі зброєю (ст. 263 ККУ)
-
13 — за зберігання наркотиків (ст. 309 ККУ).
Усіх затриманих разом із небезпечним вантажем передано до рук Національної поліції.
Нагадаємо, раніше
РЕДПОСТ наводив розповідь гвардійця «Скіфів» «Мірона», як він
брав участь у запеклих боях під Торецьком та захищає рідної Харківщини.