Як повідомляє РЕДПОСТ, прокурори Чугуївської окружної прокуратури Харківської області направили до суду обвинувальний акт щодо 49-річної колишньої посадовиці Вовчанської міської ради. Її обвинувачують у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Слідство встановило, що у червні 2022 року, під час тимчасової окупації Вовчанська, жінка добровільно погодилася співпрацювати з російськими військами. Вона обійняла посаду «начальника юридичного відділу» в утвореній окупантами адміністрації міста.
Перебуваючи на цій посаді, обвинувачена розглядала проєкти так званих «нормативно-правових актів», якими окупаційна влада намагалася замінити українське законодавство. Також вона розробила «статут» підрозділу відповідно до вимог законів держави-агресора та виконувала інші вказівки представників окупаційної влади.
Перед звільненням Вовчанська Збройними Силами України жінка втекла до російської федерації. Наразі вона перебуває у розшуку, а судовий розгляд відбуватиметься заочно у Чугуївському міському суді Харківської області.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом десяти–п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування проводили слідчі Чугуївського районного управління поліції за оперативного супроводу співробітників СБУ в Харківській області.