Як повідомляє РЕДПОСТ, через аномально теплу погоду прокинулись плазуни. Також можна було побачити і ведмедя. Жителі України натрапляють на гадюк та полозів. Це аномалія, бо вони повинні прокидатися не раніше квітня.
За словами кандидата біологічних наук Федіра Куртяка, амфібії за умов такої температури впродовж тривалого часу, до тижня - вони можуть встигнути відкласти ікру. І ця ікра гине. Це призводить до того, що чисельність амфібій досить стрімко падає. Під загрозою не лише холоднокровні тварини. Кліматичні зміни порушили і природний цикл птахів.
"Ми всі помічаємо, що і птахи повертаються до нас суттєво швидше. Зараз ми вже спостерігаємо журавлів, які прилетіли буквально 29 грудня минулого року. Вони вже місяць на території Закарпатської області", - каже кандидат біологічних наук Федір Куртяк.
Прокинутися в розпал зими погода змусила і ведмедів – нерідко їхні сліди у горах фіксують прикордонники. Це, пояснюють фахівці, небезпечно для тварин, адже без достатньої кількості їжі вони швидко виснажуються і стають агресивними. А якщо морози різко повернуться, плазуни, які прокинулися завчасно, можуть не вижити.