За його словами, всі три сфери - доступність, підтримка ветеранів та робота з ВПО - тісно пов’язані між собою, оскільки кількість осіб з інвалідністю внаслідок війни зростає, а переселенці потребують інтеграції в громаду.
Одним із пріоритетних завдань стане створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю, в тому числі ветеранів. Зокрема, увага приділятиметься доступності житлових будинків, лікарень, адміністративних будівель та транспорту.
«Ми хочемо вийти на такий рівень, щоб людина, яка отримала інвалідність внаслідок війни, одразу після виписки з медичного закладу поверталася в повністю адаптоване для неї середовище. Йдеться про облаштування вхідних груп, прибудинкової території, а також необхідні зміни всередині приміщень, щоб забезпечити максимальний комфорт і доступність», - зазначив Юрій Шпарага.
Також він розповів, що зараз у Харкові формується Департамент з питань ветеранської політики, до складу якого залучають ветеранів. Його основна функція -
допомога в соціальній адаптації, реабілітації та професійному розвитку військових після повернення з фронту.
«Ми будуємо систему, в якій кожен
ветеран отримає необхідну допомогу - від працевлаштування до освітніх можливостей. Департамент працюватиме за принципом «рівний - рівному», щоб люди, які пройшли війну, мали підтримку від таких же ветеранів. Також ми тісно співпрацюватимемо з фахівцями з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб - це державна програма», - розповів заступник міського голови.
Ще одним важливим напрямом стане системна робота з внутрішньо переміщеними особами. Юрій Шпарага зазначив, що значна частина ВПО оселилася в Харкові надовго, і місто має
допомогти їм адаптуватися.
«Зараз питання ВПО вирішуються несистемно. У громаді не було органу, який займався б інтеграцією переселенців. Ми маємо створити ефективну координацію, щоб забезпечити цим людям доступ до соціальних, медичних та освітніх послуг», - наголосив він.