Як повідомляє
РЕДПОСТ, минулий тиждень відзначився
зростанням цін на яблука. Вони пропонуються до продажу в діапазоні 17–25 грн/кг, залежно від сорту, якості та обсягу запропонованої партії, що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Нинішні ціни на яблука в Україні, як і раніше, є найвищими як мінімум за останні сім років моніторингу. Яблука в Україні коштують покупцям у середньому на 54% дорожче, ніж за аналогічний торішній період.
Чому зростають ціни а яблука
-
скорочення пропозиції яблук зимових сортів на внутрішньому ринку.
-
досить високий попит з боку покупців, навіть при зростанні цін
-
пропозиція якісного яблука на ринку досить обмежена, оскільки багато виробників вважають за краще не поспішати з продажами, і весь обсяг зимового яблука закладають на зберігання в надії на більш інтенсивне зростання цін у даному сегменті як на внутрішньому ринку, так і на більш високі ціни з боку компаній-експортерів.
Що буде далі з цінами на яблука
-
Через те, що рекордні ціни не знижують попиту, експерти не виключають, що певний час, наступного тижня й далі продавці будуть продовжувати підвищувати ціни на яблука.