До кінця року Міноборони відправить майже мільйон повісток: за яким принципом обирають адресата

05.10.2024  14:07
Вже зараз оборонне відомство надіслало десятки тисяч оповіщень від ТЦК.
Як повідомляє РЕДПОСТ, Міноборони за допомогою Реєстру військовозобов'язаних сформувало 70 тисяч повісток, які відправлені Укрпошті для оповіщення військовозобов'язаних громадян.
 
Повідомляють джерела Ukrainian Military Pages у цих відомствах. Сформовані реєстром повістки підписані електронними підписами начальників ТЦК та мають QR-код, який при бажанні можна перевірити за допомогою камери смартфона і застосунку «Резерв+».
 
Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 
Але повістки формуються в тому числі й на військовозобов'язаних з оформленим бронюванням чи відстрочкою, а також на тих, хто згідно з цим же реєстром вже призваний на військову службу. Наразі не відомо як працює механізм відбору повісток, але раніше заявлялось, що це може бути принцип «лотереї» — так званий «рандомайзер», який випадково обиратиме серед військовозобов'язаних, які відповідають вимогам мобілізації.
 
Сама форма повістки з QR-кодом, замість печатки ТЦК і підпису його начальника, була офіційно запроваджена урядовою постановою № 951 від 16 серпня 2024 року. Перші такі повістки були отримані Укрпоштою для доставлення громадянам 17-18 вересня.
 
Урядом виділено Міноборони 71,8 млн грн на розсилку поштою 900 000 повісток до кінця року. Друк однієї повістки на ДП «Поліграфкомбінат «Україна» з описом вкладення, конвертом з ярликом і повідомленням коштує 19,8 грн, а послуги Укрпошти по доставленню кожної повістки рекомендованим відправленням з врученням повідомленні обійдуться у 60 грн.
 

Така повістка вважається врученою у разі:

 
  • отримання поштового відправлення особою;
  • відмови отримати поштове відправлення;
  • відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
  • відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
У разі неявки за повісткою передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 210-1 КУпАП, при цьому порушників до ТЦК примусово доставлятиме поліція на підставі звернень відповідних ТЦК, в порядку визначеному статтями 259, 261 та 262 КУпАП.
 
У випадку не можливості доставити порушників до ТЦК, їх через суд позбавлятимуть права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимог територіальних центрів комплектування Збройних Сил України.
 
Нагадаємо, що згідно з новелами у законодавстві, ТЦК може виносити постанову про штраф, без складання протоколу про адміністративне порушення.
 
До того ж Уряд удвічі — до 7 днів скоротив час на прибуття за повістками ТЦК, які розсилаються через Укрпошту, в обласних центрах і до 10 днів в інших населених пунктах.
 
Нагадаємо, раніше РЕДПОСТ, наводив інформацію від голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського щодо розсилка повісток .