Головний параметр, який потрібно визначити перед вибором пральної машини – скільки одягу необхідно буде прати, яка вага його буде в сухому вигляді. Виробники пропонують вибір від 5 до 10 кг і більше. Зазвичай для сім'ї середньостатистичного розміру підходить модель на 5-7 кг, але в деяких випадках може знадобитися більше або менше – вибір є.
Пам'ятайте, що максимальний об'єм завантаження впливає також на розміри та потужність (і витрату електрики) пральної машини. Враховуйте ці параметри теж.
Виробники пропонують пральні машини з трьома видами монтажу:
Під час вибору способу монтажу враховуйте і габарити пральної машини (глибину, ширину та висоту). Вона повинна поміститися в обраному місці, кришка барабана повинна повністю і безперешкодно відкриватися, органи управління залишитися доступними.
Ще під час вибору місця монтажу зверніть увагу на спосіб завантаження білизни. Воно може відбуватися спереду – фронтальне завантаження, або зверху – вертикальне. Якщо в бажаному місці встановлення не можна нормально відкривати передній люк барабана, то варто розглянути можливість купівлі моделі з вертикальним завантаженням. Але вони зазвичай тільки окремо стоячі.
Основною частиною кожної пральної машини є електромотор, який обертає барабан і привід, що передає обертання від мотора до барабана. Мотори діляться на дві основні групи:
Привід також буває двох видів: ремінний та прямий. Ремінний привід – застаріла, але все ще популярна технологія, яка частіше застосовується з колекторними моторами. Ремінь виготовляється з гуми, тому протягом кількох років розтягується та зношується. Його потрібно іноді міняти. Також ремінь дає більше шуму під час роботи. Прямий привід частіше застосовується з безщітковими та інверторними моторами та полягає в повній відсутності передачі – мотор кріпиться до барабана та обертає його напряму. Мінімум елементів, що труться, дають мінімальний знос і шум.
Пральні машини можуть бути двох типів, які відрізняються за своєю функціональністю:
Перший варіант варто вибирати в тому разі, якщо потрібно заощадити під час купівлі, і є місце для сушіння одягу. Другий – хороший вибір, якщо такого місця немає. Поєднавши в одній машині обидві функції, можна не купувати сушильну окремо.