Свято засновано у 1995 році на підтримку ініціативи працівників харчової промисловості, а також професійних спілок. Харчова промисловість України — це тисячі великих, середніх та малих підприємств різної форми власності, які виробляють майже 20% загального обсягу промислової продукції. Найбільша частина реалізованої продукції – це напої, м'ясні та молочні продукти, тютюнові вироби, хліб та хлібобулочні вироби, жири. Специфіка галузі така, що від дбайливих рук залежить і кількість, і якість продуктів, яку ми щодня оцінюємо та цінуємо.
* * *
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози відзначається щорічно 20 жовтня. Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає. Рак грудної залози займає одне з перших місць у структурі онкопатології жінок. Кожні 30 хвилин у країні виявляється новий випадок раку молочної залози.
І якщо хвороба в'яляється в нульовій, першій або максимум другій стадії (загалом їх п'ять), то після правильно проведеного лікування тривалість життя жінки становить понад 25 років. На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується на запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення.
* * *
Міжнародний день авіадиспетчера встановили 20 жовтня 1961 року, коли в Амстердамі було створено Міжнародну федерацію асоціацій авіаційних диспетчерів. Це свято стало для диспетчерів усього світу можливістю вкотре наголосити на значущості своєї професії, привернути увагу громадськості до своєї роботи, заявити про свої досягнення та сформулювати плани та цілі на майбутнє.
* * *
Щороку 20 жовтня більш ніж у 70 країнах відзначається День кухаря та кулінара. Міжнародна дата була заснована у 2004 році з ініціативи Світової асоціації кулінарних спільнот. Цього дня проводяться кулінарні майстер-класи конкурси, акції, участь у яких беруть кухарі найбільших ресторанів та кафе, представники тургалузі.
У 1854 році народився Артюр Рембо, французький поет, один із основоположників символізму («П'яний корабель», «Крізь пекло», «Осяяння»).
1868 – у Києві створено перший в Україні приватний комерційний банк.
1883 – у Харкові народився Яків Степовий (справжнє прізвище – Якименко) – український композитор, публіцист. Є автором романсів на вірші Шевченка, Франка, Лесі Українки, Тичини, Рильського та інших.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram
1891 – народився Джеймс Чедвік, англійський фізик-експериментатор, який відкрив нейтрон (1932), лауреат Нобелівської премії 1935 року.
1894 – бактеріологічна станція Харківського Медичного Товариства розпочинає виробництво антидифтерійної сироватки. «Потім, у міру розвитку вчення про серотерапію та імунітет при інфекційних хворобах, ця сторона діяльності безперервно розширювалася, і помалу утворилося особливе відділення бактеріологічної станції – Інститут з виготовлення лікувальних сироваток та вакцин…»За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого великомученика Артемія. За Юліанським календарем, 20 жовтня православна церква вшановує пам’ять двох святих — Сергія та Вакха.
За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого великомученика Артемія.
У давнину цього дня лагодили огорожі. Їх зміцнювали, щоб під час зимових холодів до будинків не змогли близько підступитись вовки.
Сьогодні рекомендують завершити все започатковане, щоб не залишати незавершені справи.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 20 жовтня православна церква вшановує пам’ять двох святих — Сергія та Вакха.
Жінки цього дня одягали нову хустку на голову – вірили, що це захистить від головного болю протягом усього року. Люблячому чоловікові радили до цього дня придбати для своєї дружини хустку.
А ще можна було набути краси та здоров'я. «Прочитавши змову на кисле молоко і вмившись ним цього дня, весь рік будеш здоровим ходити», – говорили вони.
Цього дня намагалися не брати гроші у борг і самим нічого не позичати. Вважається, що через чужі речі та гроші можна «заразитися» чужими проблемами та невдачами.
Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Аріна, Артем, Герман, Іван, Ірина, Леонід, Михайло, Микола, Олександр, Павло, Петро, Ян. Іменини за Юліанським календарем відзначають: Дем’ян, Йосип, Леонтій, Марк, Микола, Пелагея, Сергій, Юліан.
за Новоюліанським календарем: Аріна, Артем, Герман, Іван, Ірина, Леонід, Михайло, Микола, Олександр, Павло, Петро, Ян.
за Юліанським календарем: Дем’ян, Іван, Йосип, Леонтій, Марк, Микола, Пелагея, Сергій, Юліан.