7 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

07.10.2024  07:30
Щороку першого понеділка жовтня відзначається встановлене ООН свято – World Habitat Day.

Одним із близьких за змістом перекладів – Всесвітній день житла (місця проживання).

7 жовтня 2024 року світ відзначить Всесвітній день Хабітат під девізом «Залучаючи молодь до створення кращого майбутнього міст». Центральною темою заходу стане активна участь молодих людей у ​​вирішенні проблем, викликаних стрімкою урбанізацією, та створення стійких міст та спільнот.

* * *

З 1996 року до Всесвітнього дня житла приурочено і Всесвітній день архітектури – до цього архітектори відзначали своє професійне свято першого понеділка липня.

Міжнародна спілка архітекторів була створена відразу після Другої світової війни. Тоді його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів та промислових підприємств – наслідків Другої світової війни. Зараз у МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів.

Традиційно цього дня архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови та результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. Цього дня організовуються виставки.

* * *

Щороку першого понеділка жовтня у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день лікаря, який вважається днем ​​солідарності та активних дій лікарів усього світу. Адже головна мета доктора будь-якої національності – покращення та збереження здоров'я пацієнтів.

Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів». Щороку близько тисячі лікарів від цієї організації допомагають людям у різних країнах (у тому числі і в гарячих точках) світу, надаючи медичну допомогу всім, хто потрапив у надзвичайну ситуацію, без будь-якої дискримінації та відмінності. Також волонтери організації займаються профілактичною та просвітницькою роботою, спрямованою на боротьбу зі СНІДом та наркоманією.

* * *

7 жовтня в Україні та по всьому світу відзначається День "Ти для мене важливий". Це свято було створено у 2010 році Ліндою Джу, яка втратила свого друга і сина і розуміла, що ніколи не висловлювала їм слова "Ти для мене важливий".

Лінда почала підкреслювати важливість людей навколо себе та розповідати їм, що вони мають для неї значення. Вона вважала, що ці слова можуть мати глибокий психологічний вплив на тих, кому вони адресовані.

Для відзначення цього дня просто виголосіть комусь знайомому фразу "Ти для мене важливий". Ви можете сказати це особисто, подзвонити, відправити SMS або скористатися будь-яким іншим засобом спілкування. Це вимагає небагато зусиль, але дійсно може зробити комусь день.

* * *

Із 2008 року 7 жовтня Міжнародна конфедерація профспілок організовує Всесвітній день дій за гідну працю. Це день для коли всі профспілки в світі виступають на захист гідної праці.

Цьогорічний День присвячений прагненню справедливої оплати праці для мільйонів працівників по всьому світу. Мінімальна заробітна плата в більшості країн є неадекватною, що призводить до того, що працівники продовжують втрачати свої позиції.

Пандемія COVID-19 та вторгнення рф в Україну мали драматичний вплив на постачання товарів. Шалена інфляція, спричинена надприбутками потужних корпорацій, які контролюють енергетику, транспорт, продовольство та інші життєво важливі товари, призводить до того, що все більше працівників та їхніх родин опиняються за межею бідності.

Це відбувається на тлі десятирічного зниження частки добробуту, що припадає на працюючих людей, оскільки придушення профспілкової діяльності, зокрема колективних переговорів, веде до того, що працівники вже отримують менше, ніж їм належить.

Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 

Також цього дня

У 1885 народився Нільс Бор, датський фізик, лауреат нобелівської премії з фізики 1922 року. Він працював разом із Резерфордом, створив першу квантову теорію атома і потім взяв найактивнішу участь у розробці основ квантової механіки. Поряд з цим Бор зробив великий внесок у теорію атомного ядра та атомних реакцій. Коли Данію окупували фашисти, фізика Нільса Бора вивезли із країни рибалки. Він не ризикнув взяти з собою медаль нобелівського лауреата і розчинив її в царській горілці, а сулія з розчином сховав у лабораторії. Після війни, повернувшись до Данії, Бор хімічним шляхом виділив золото з розчину і замовив таку ж медаль, яку йому вручили в 1922 році.

1920 – бум емансипації досяг певних результатів: перші сто жінок прийнято до Оксфордського університету.

1937 – літак ХАІ-1, створений харківськими конструкторами, здійснив наддальний для 30-х років переліт маршрутом Москва-Ташкент, пролетівши 3 000 кілометрів за 11 годин.

1944 – США, СРСР, Британія та Китай домовилися про заміну Ліги Націй Організацією Об'єднаних Націй.

1959 – автоматична міжпланетна станція «Місяць-3» уперше у світі сфотографувала зворотний бік Місяця та передала його зображення на Землю.

1967 – народилася Тоні Брекстон, американська ритм-енд-блюз, піп та соул співачка, автор пісень та актриса. Відома такими хітами, як "Un-Break My Heart", "Breathe Again", "You're Makin' Me High", "He Wasn't Man Enough".

1968 – народився Том Йорк, англійський рок-музикант, вокаліст та гітарист гурту Radiohead.

1969 – народився Лірой Торнхілл, британський електронний музикант. У минулому – танцюрист та клавішник (на живих виступах) британського гурту The Prodigy.

1982 – у Нью-Йорку пройшла прем'єра мюзиклу «Кішки». У вересні 2000 року відбулося його останнє – 7485-е – вистава на Бродвеї.

1991 – Верховна Рада України затвердила Статут Національного банку України. Ця дата вважається Днем народження НБУ.

1999 – виявлено перший у світі комп'ютерний вірус, що впроваджується на найвищий рівень безпеки Windows NT – область системних драйверів. Ця особливість робить вірус важкодоступним для лікування пам'яті багатьма антивірусними програмами.

2000 – у Бостоні присуджено альтернативну Нобелівську премію. Як написано у статуті організації, що її видає, «за відкриття, які неможливо чи не потрібно перевіряти». «Ми хочемо показати, що наука не повинна бути нудною», – вважають науковці, які входять до організації.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Дем’ян, Йосип, Леонтій, Марк, Микола, Пелагея, Сергій, Юліан

за Юліанським календарем: Андрій, Антон, Василь, Віталій, Владислав, Давид, Ібрагім, Павло, Сергій, Степан, Фекла.