Професійне свято ВМС ЗСУ вперше було встановлено у 1996 році. Дата його святкування кілька разів змінювалася, а з 2012 року збігалася із днем ВМФ Росії. З початком російської агресії та втратою побратимів у боях, патріоти України, які у нових пунктах базування відроджували ВМС та розпочали викорінення імперських та радянських традицій, не могли відзначати своє професійне свято одночасно з флотом Росії – країни-агресора. За зверненням командувача, Військової Ради та особового складу ВМС, президент Петро Порошенко указом від 12 червня 2015 року №335/2015 встановив в Україні День Військово-морських сил Збройних сил України, який відзначається щорічно в першу неділю липня.
* * *
Щорічно у першу неділю липня відзначають День працівників морського та річкового флоту.
Професійне свято працівників морського та річкового флоту встановлено указом президента України Петра Порошенка від 12 червня 2015 року.
Морський та річковий транспорт – одна з ключових галузей економіки, і в цьому велика заслуга багатьох поколінь, які назавжди пов'язали свою долю з річками та морями.
Загалом у країні налічується 18 морських торгових, 4 рибних та 13 річкових портів.
* * *
7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи. Це свято започатковано у 2009 році, щоб відзначити внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.
Мета природоохоронної діяльності полягає у досягненні оптимального балансу між шкідливими для навколишнього середовища наслідками, що супроводжують розвиток суспільства, та потенційними можливостями природних ресурсів до самовідтворення.
В основу формування державної екологічної політики покладено принцип, згідно з яким екологічна безпека стає важливим елементом та складовою національної безпеки держави.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Фоми Малеїна і святої Євдокії.
Наші предки називали цей день Авдотья-сіногнійка, оскільки цього часу часто починалися дощі, які заважали збирати сіно.
Здавна вірили, що 7 липня не можна купатися, тому що водяник може схопити за ногу і затягнути на дно. А щоб набратися сил на рік прийдешній, намагалися посидіти під дубом. Зазвичай в цей період починалися сильні дощі.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 7 липня православна церква святкує Різдво Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.
У народній уяві християнський святий Іоанн Предтеча поєднався з язичницьким божеством родючості та літнього сонця Купала.
До хрещення Івана Купали був приурочений до дня літнього сонцестояння, найкоротшої ночі (20-22 червня за старим стилем). Свято ще називалося Купа, той самий корінь, що й у слова разом, позначав єднання.
Традиційно Івана Купалу відзначають на природі. Цієї ночі треба розвести багаття і перестрибнути через вогонь, сплести вінок з квітів і пустити його на воду, гадаючи на коханого, співати пісні, знайти квітучу папороть. Якщо все це зробили, то свято вважається вдалим.
Після святкової ночі намагалися зцілюватись росою. Для цього потрібно встати якомога раніше (або не лягати!) і пройтися босоніж цілющою купальською росою. Занурюватися в річку чи озеро треба було неодмінно між утренею та обідньою — вважалося, що після цього проходять усі хвороби.
Раніше цього дня ходили до лісу, щоб збирати лікарські рослини та трави. Селяни клали кропиву на підвіконня та поріг. Вірили, що це налякає нечисту силу, яка може розгулятися цієї ночі.
Що не можна робити:
У 1852 році стався віртуальний хепібездій. Цього дня народився Джон Уотсон, англійський армійський лікар, вірний соратник Шерлока Холмса, який розповів нам про подвиги і пригоди товариша.
1891 – запатентовано дорожні чеки «Американ Експрес», які започаткують сучасні кредитні картки.
1923 – у Празі відкрито Український педагогічний інститут імені Драгоманова
1930 – відкрився Харківський автомобільно-дорожній інститут. Саме в цей день було підписано наказ про створення навчального закладу, виданий за розпорядженням Народного комісаріату шляхів сполучення. Але в музеї ХНАДУ зберігаються дві архівні довідки з Центрального державного архіву Жовтневої революції, в яких засвідчено, що інститут був організований за постановою № 237 ЦВК СРСР та РНК СРСР від 23 липня 1930 року «Про реорганізацію вишів, технікумів та робітфаків».
1940 – у Львові відкрито Літературно-меморіальний музей Івана Франка.
1944 – народився Тото (Сальваторе) Кутуньо, італійський співак.
1977 – США проводять перше випробування «гуманної» зброї – нейтронної бомби, після вибуху якої гинуть лише живі істоти, а споруди та техніка залишаються неушкодженими.
1990 – у Римі вперше виступили разом три видатні тенори сучасності: Лучано Паваротті, Пласідо Домінго та Хосе Каррерас. Концерт був благодійною акцією, а запис виступу співаків розійшовся рекордним тиражем в історії класичної музики.
2007 – у день «трьох сімок» (07.07.2007), у столиці Португалії Лісабоні було названо нові сім чудес світу. Ними стали: Колізей у Римі, Велика китайська стіна, Мачу-Пікчу в Перу, Петра в Йорданії, Тадж-Махал в Індії, Статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро, Чичен-Іца в Мексиці.
2009 – поховали короля поп-музики Майкла Джексона.
за Новоюліанським календарем: Герман, Євдокія, Єфросинія, Лук’ян, Остап, Павло, Сергій.
за Юліанським календарем: Антон, Іван, Микита, Яків, Ян.