22.07.2026   Дмитро Колонєй
Городской Дозор
Новость из раздела: Економіка та промисловість
URL новости: https://redpost.com.ua/news/1295296-mvf-pogirshiv-ekonomichniy-prognoz-dlya-ukrayini-na-2026-rik

МВФ погіршив економічний прогноз для України на 2026 рік

Що передбачає оновлений Меморандум МВФ для України.

 
Міжнародний валютний фонд у межах оновленого Меморандуму погіршив прогноз зростання української економіки на 2026 рік та суттєво підвищив очікування щодо рівня інфляції, передає РЕДПОСТ,
 
Базовий сценарій МВФ і надалі спирається на припущення, що активні бойові дії в Україні завершаться до кінця 2026 року. Втім, перегляд показників у бік погіршення зумовлений тим, що економічні наслідки війни виявилися сильнішими, ніж передбачалося раніше. За підсумками першого кварталу 2026 року реальний ВВП скоротився на 0,6% у річному вимірі під тиском атак на критичну інфраструктуру, енергетичних проблем та здорожчання пального через конфлікт на Близькому Сході.
 
Ключові зміни базового сценарію на 2026 рік:
  • Зростання реального ВВП: знижено з попередніх 1,8–2,5% до 1–1,6% (головним драйвером залишиться споживчий попит завдяки зростанню зарплат);
  • Рівень інфляції: підвищено з 7,5% до 10,5% на кінець року (через стрибок світових цін на пальне та енергоносії);
  • Дефіцит поточного рахунку: збільшено з $44,4 млрд до $52,2 млрд (без урахування грантів);
  • Міжнародні резерви: прогнозуються на рівні $65,5 млрд за рахунок стабільної зовнішньої фінансової підтримки.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram
 
 
Негативний сценарій та оцінка фахівців
 
У разі реалізації негативного сценарію, де бойові дії триватимуть довше та поступово перейдуть у заморожену фазу до кінця 2028 року, МВФ передбачає суттєвіше ускладнення економічної ситуації:
 
  • Показник зростання ВВП складе лише 0,5% на рік у період 2026–2028 рр.;
  • Інфляція у 2026 році може прискоритися до 12,5%;
  • Потреба у додатковому зовнішньому фінансуванні зросте до $149,5 млрд.
 
Водночас у парламентському комітеті підкреслюють, що попри складніший старт 2026 року, досягнуті домовленості з Європейським Союзом та залучення допомоги суттєво мінімізують ризики дефіциту зовнішнього фінансування.
 
Нагадаємо, раніше РЕДПОСТ писав, про оприлюднену Бюджетну декларацію на 2027–2029 роки, за якою гривня послабиться, а мінімальна зарплата збільшиться майже на 29% за три роки.
 

 

←Вернуться Печать