13.07.2026   Віталій Хіневич
Городской Дозор
Новость из раздела: Суспільство
URL новости: https://redpost.com.ua/news/1294985-kontrafakt-uhilennya-y-kontrabanda-harkivska-mitnitsya-pidbila-pidsumki-borotbi-z-porushennyami

Контрафакт, ухилення й контрабанда: Харківська митниця підбила підсумки боротьби з порушеннями

За перші шість місяців року співробітники Харківської митниці зафіксували сотні порушень митного законодавства.

 
Про це повідомляє РЕДПОСТ із посиланням на Харківську митницю.
 
За підсумками першого півріччя 2026 року Харківська митниця активізувала боротьбу з порушеннями митного законодавства. Найбільшу частку виявлених правопорушень становили порушення прав інтелектуальної власності, водночас митники викривали схеми ухилення від сплати митних платежів, факти приховування товарів від митного контролю та інші порушення.
 
Загалом упродовж січня-червня 2026 року співробітники управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Харківської митниці завели 312 справ про порушення митних правил на загальну суму майже 3,3 млн гривень.
 
Найпоширенішою категорією стали порушення прав інтелектуальної власності (ст. 476 Митного кодексу України) — 286 справ на суму близько 1,7 млн гривень.
Крім цього, митники зафіксували:
 
  • 13 справ щодо неправомірного зменшення митних платежів (ст. 485 МКУ), при цьому сума недоборів становить 12,4 млн гривень;
  • 3 справи через втрату товарів, митне оформлення яких не було завершене (ст. 469 МКУ);
  • 3 справи за порушення строків доставлення товарів і транспортних засобів до митного органу призначення (ст. 481 МКУ) на суму 615 тис. грн;
  • 3 справи за порушення строків транзитного переміщення товарів (ст. 470 МКУ);
  • 2 справи щодо приховування товарів від митного контролю (ст. 483 МКУ) на суму 920 тис. грн;
  • 2 справи за порушення умов переробки товарів (ст. 480 МКУ).
У митниці зазначають, що протидія порушенням митного законодавства, боротьба з контрабандою та зміцнення економічної безпеки держави залишаються пріоритетними напрямами роботи.
 
За шість місяців 2026 року митницею також:
 
  • винесено 6 постанов про накладення штрафів на загальну суму 110 тис. грн, при цьому з урахуванням справ попередніх періодів стягнуто 309 тис. грн;
  • направлено до суду 88 справ про порушення митних правил на суму 2,1 млн грн, а сума недоборів митних платежів у цих матеріалах становить 12,4 млн грн;
  • за рішеннями судів накладено штрафів на 4,8 млн грн, застосовано конфіскацію майна на 8,8 млн грн, а фактично стягнуто 696 тис. грн штрафів.
Окрім цього, протягом першого півріччя Харківська митниця направила до Бюро економічної безпеки України одне повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків).
 
Також за цей період митницею було укладено одну мирову угоду у справі про порушення митних правил, за якою суб'єкт господарювання сплатив 8 тис. гривень.
 
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram
 
 
←Вернуться Печать