
Новость из раздела: Надзвичайні події
URL новости: https://redpost.com.ua/news/1274718-koli-zakinchitsya-viyna-prognoz-mvf-pogirsheno
URL новости: https://redpost.com.ua/news/1274718-koli-zakinchitsya-viyna-prognoz-mvf-pogirsheno
Коли закінчиться війна в Україні: прогноз МВФ погіршено
Новий прогноз від міжнародної структури більш негативний, ніж наданий влітку.

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз МВФ погіршено
Як повідомляє РЕДПОСТ, експерти Міжнародного валютного фонду оновили прогноз щодо закінчення війни Росії в Україні. На думку експертів з безпеки та бюджетного планування влади, програма тепер передбачає поступове завершення війни в останньому кварталі 2025 року в базовому сценарії та до середини 2026 року в негативному.
У попередньому червневому прогнозі МВФ базовий сценарій передбачав закінчення війни наприкінці 2024 року, а негативний - завершення війни наприкінці 2025 року.
Водночас експерти впевнені, що Україна зможе підтримувати базове зростання економіки.
Загалом базовий сценарій передбачає, що вплив війни буде зосереджено на територіях із уже зниженою економічною активністю. При цьому в МВФ попереджають, що триваліша війна передбачає більш негативний вплив на економічні показники через більш постійну невизначеність, нестачу робочої сили, тиск імпорту, пов'язаний з обороною і ремонтом, і динаміку населення.
Економічний прогноз МВФ
У 2024 році зростання реального ВВП прогнозується на рівні 3%. У 4-му кварталі економіка ще більше сповільниться через збільшення дефіциту енергоносіїв через вищий попит в опалювальний сезон. За оцінками експертів, дефіцит енергії взимку становитиме 3-4 ГВт. Інфляція продовжить зростати до 9% (р/р) до грудня.
У 2025 році відновлення реального ВВП відбуватиметься повільніше (2,5-3,5% рік до року) через негативний вплив тривалішої війни. Інфляція сповільниться до 7,5% на кінець року через послаблення тиску з боку витрат.
Повоєнний період. Оновлений базовий сценарій демонструє більш повільне післявоєнне відновлення виробництва, що відображає повільніше повернення мігрантів, яке призведе до більших втрат населення в довгостроковій перспективі. Загалом, оновлений базовий сценарій передбачає кумулятивне падіння реального ВВП на 2 відсоткові пункти.