
URL новости: https://redpost.com.ua/company_news/1277328-yak-obrati-idealnu-pralnu-mashinu-dlya-vashogo-domu
Як обрати ідеальну пральну машину для вашого дому
Побутову техніку для дому можна розділити на додаткову та незамінну. Пральні машини належать до другої категорії. Вони значно полегшують працю, усуваючи необхідність прати руками, економлять час, а саме прання після машинки дає гарний результат. Ринок пропонує велике розмаїття пральних машин, з яким можна познайомитися на сторінках інтернет-магазину побутової техніки Vencon.ua. Великий асортимент ускладнює вибір. Експерти цього магазину підготували для вас кілька порад, які допоможуть визначитися з відповідною моделлю.
Об’єм завантаження пралки
Головний параметр, який потрібно визначити перед вибором пральної машини – скільки одягу необхідно буде прати, яка вага його буде в сухому вигляді. Виробники пропонують вибір від 5 до 10 кг і більше. Зазвичай для сім'ї середньостатистичного розміру підходить модель на 5-7 кг, але в деяких випадках може знадобитися більше або менше – вибір є.
Пам'ятайте, що максимальний об'єм завантаження впливає також на розміри та потужність (і витрату електрики) пральної машини. Враховуйте ці параметри теж.
Спосіб і місце встановлення
Виробники пропонують пральні машини з трьома видами монтажу:
- окремо стояча – найпоширеніший вид, вирізняється простотою встановлення, пральну машину просто ставлять на підлогу та під'єднують до всіх комунікацій;
- вбудована – пральна машина монтується в спеціальній ніші та займає менше вільного простору, підключення комунікацій і ремонт у майбутньому можуть бути складнішими;
- під раковину – ще менше вільного простору буде зайнято, але висота обмежується висотою розміщення раковини, яка зазвичай буває до 70 см, а значить, і об’єм завантаження за такого монтажу буде меншим.
Під час вибору способу монтажу враховуйте і габарити пральної машини (глибину, ширину та висоту). Вона повинна поміститися в обраному місці, кришка барабана повинна повністю і безперешкодно відкриватися, органи управління залишитися доступними.
Ще під час вибору місця монтажу зверніть увагу на спосіб завантаження білизни. Воно може відбуватися спереду – фронтальне завантаження, або зверху – вертикальне. Якщо в бажаному місці встановлення не можна нормально відкривати передній люк барабана, то варто розглянути можливість купівлі моделі з вертикальним завантаженням. Але вони зазвичай тільки окремо стоячі.
Привід і мотор
Основною частиною кожної пральної машини є електромотор, який обертає барабан і привід, що передає обертання від мотора до барабана. Мотори діляться на дві основні групи:
- Колекторний або щітковий – класична технологія, де живлення передається на електромагнітні котушки ротора через щіткові контакти. Контакти зношуються та підлягають періодичній заміні.
- Безщітковий або інверторний – нове покоління електромоторів, які забезпечують високі оберти обертання, у них немає щіткових контактів, що підлягають заміні, з часом у них нічого не потрібно міняти.
Привід також буває двох видів: ремінний та прямий. Ремінний привід – застаріла, але все ще популярна технологія, яка частіше застосовується з колекторними моторами. Ремінь виготовляється з гуми, тому протягом кількох років розтягується та зношується. Його потрібно іноді міняти. Також ремінь дає більше шуму під час роботи. Прямий привід частіше застосовується з безщітковими та інверторними моторами та полягає в повній відсутності передачі – мотор кріпиться до барабана та обертає його напряму. Мінімум елементів, що труться, дають мінімальний знос і шум.
Тип пральної машини
Пральні машини можуть бути двох типів, які відрізняються за своєю функціональністю:
- пральні – просто перуть і в результаті своєї роботи надають віджате, але мокре прання;
- прально-сушильні – містять у собі функції як прання, так і сушіння одягу.
Перший варіант варто вибирати в тому разі, якщо потрібно заощадити під час купівлі, і є місце для сушіння одягу. Другий – хороший вибір, якщо такого місця немає. Поєднавши в одній машині обидві функції, можна не купувати сушильну окремо.