
URL новости: https://redpost.com.ua/1001446/1279274-18-bereznya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-traditsiyi-ta-zaboroni-dnya
18 березня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
18 березня світ відзначає Всесвітній день переробки – нагадування про важливість збереження природних ресурсів і роль вторсировини у майбутньому планети.
Щороку людство використовує мільярди тонн природних ресурсів, які можуть вичерпатися вже найближчим часом. Тому важливо вже сьогодні замислитися над тим, що ми викидаємо. Пакувальні матеріали, папір, пластик, скло та інші відходи можна переробляти, зберігаючи ресурси для майбутніх поколінь.
Щоб привернути увагу до цієї проблеми й стимулювати країни розглядати відходи як вторсировину, Бюро міжнародної переробки у 2018 році заснувало Всесвітній день переробки – Global Recycling Day, який відзначають 18 березня. Його мета – підвищити обізнаність про важливість вторинної переробки, яка зменшує кількість сміття, зберігає природні ресурси, економить енергію та створює нові робочі місця.
* * *
Щороку третього вівторка березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи.
Ініціаторами та організаторами цього професійного свята стали Міжнародна Федерація соціальних працівників (International Federation of Social Workers, IFSW) та Міжнародна Асоціація шкіл соціальної роботи (The International Association of Schools of Social Work, IASSW).
Основним завданням соціальної роботи є забезпечення певного рівня та якості життя громадян через систему заходів соціальної підтримки та захисту.
Прикмети дня
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого Кирила, архієпископа Єрусалимського, а також мучеників Трофима і Євкарпія.
Цього дня наші пращури намагалися не ходити у гості. За повір’ями, у чужій хаті можна лишити свою удачу. Забобонні люди кажуть, що віддавши цього дня у борг хліб або сіль, можна позбавити свою дитину щасливої долі.
За Юліанським календарем, 18 березня православна церква вшановує пам’ять Конона Ісаврійського.
Народне свято 18 березня відоме під назвами Конон-огородник, Конон Градар.
З дня Конона наші предки приступали до орання і засівання городу, при чому працювали в будь-яку погоду. Обов'язково в день Конона удобрювали землю гноєм. Вірили, що овочі обов'язково будуть здоровими і дадуть хороший урожай, якщо посіяти їх 18 березня.
День Конона здавна вважається вдалим для лікування будь-яких дитячих хвороб. За давніми повір'ями, якщо дитина захворіє в цей день, то швидко одужає. Також в цей день моляться за упокій людей, які померли не своєю смертю.
Що не можна робити 18 березня
- Краще не робити великі покупки цього дня, тому що вони будуть марними.
- Не пліткуйте, не базікайте зайве, не байдикуйте.
- Не рекомендовано ходити в гості.
- Не конфліктуйте і не тримайте злість на інших.
Також цього дня
1662 року в Парижі почав курсувати перший громадський транспорт – 8-місна карета.
1848 – Угорський сейм ухвалює рішення про ліквідацію кріпосного права в Закарпатській Україні.
1850 – засновано компанію «Американ Експрес». Відомими продуктами компанії є кредитні картки, витратні картки та дорожні чеки.
1858 – народився Рудольф Дізель, німецький інженер та винахідник, творець дизельного двигуна.
1871 – внаслідок збройного повстання парижан та повалення буржуазного уряду було проголошено Паризьку Комуну.
1892 – лорд Стенлі створює кубок для кращої хокейної команди Канади (нині Кубок Стенлі).
1900 – у Голландії створено футбольний клуб "Аякс".
1913 – у Львові створено організацію «Українські січові стрільці».
1917 – у Києві відкривається перша українська гімназія.
1931 – у США зроблено перші електричні бритви.
1932 – відкрився найширший міст у світі – Harbour Bridge через Сіднейську затоку. Його будували шість років. ТТХ рекордсмена: висота: 134 м, довжина: 1149 м, заклепок: 6 мільйонів, усі зафіксовані вручну. Площа поверхні, яка потребує фарбування, дорівнює площі приблизно 60 футбольних полів. Загальна вага сталевої конструкції: 52 800 тонн.
1932 – народився Джон Апдайк, американський прозаїк, поет, есеїст та літературний критик.
1946 – у Вашингтоні свою роботу розпочав Всесвітній банк.
1952 – у Філадельфії вперше вставлено штучні оптичні лінзи.
1959 – народився Люк Бессон, французький кінорежисер, сценарист та продюсер. Широкий глядацький успіх у всьому світі принесли Бессону фільми "Таксі", "Блакитна безодня", "Микита", "Леон", "П'ятий елемент".
1968 – журнал "Newsweek" оголосив Джиммі Хендрікса "найефектнішим і захоплюючим гітаристом світу".
1976 – народилася Джованна Антонеллі, бразильська фотомодель та актриса. На теренах СНД Антонеллі прославилася роллю Жаді-Джад у серіалі «Клон».
1992 – Microsoft представляє операційну систему Windows 3.1.
1993 – у Києві вручено перші українські дипломи кандидатів та докторів наук.
1997 – запатентована найменша комп'ютерна клавіатура (7,62 х 3,048 см).
2004 – рекордно поблизу Землі (43 тис. км) пролетів астероїд.
2014 – анексія Криму росією. В Україні через агресію росії оголошено першу хвилю часткової мобілізації в рамках проведення АТО.
2022 – почалися бої за Азовсталь.
Іменини відзначають:
за Новоюліанським календарем: Данило, Дмитро, Кирило, Наталя, Трохим.
за Юліанським календарем: Адріан, Георгій, Давид, Єгор, Іван, Іраїда, Кирило, Костянтин, Лука, Марк, Микола, Онисій, Теодор, Федір, Ян.