
URL новости: https://redpost.com.ua/1001446/1274847-24-zhovtnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-traditsiyi-ta-zaboroni-dnya
24 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
Сьогодні відзначається День засновниці міжнародних свят – Організації Об'єднаних Націй.
Народженням Організації Об'єднаних Націй вважається 24 жовтня 1945 року – цього дня 50 держав-засновників ратифікували договір про її створення. У 1972 році Асамблея ООН ухвалила відзначати у свій День ще дві події – Всесвітній день інформації про розвиток та Тиждень роззброєння.
* * *
24 жовтня у світі відзначають День інформації про розвиток. Дата з’явилася у 1972 році на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Мета дня — привернути увагу суспільства до проблем розвитку та необхідності зміцнювати міжнародне співробітництво для їх вирішення.
24 жовтня у світі відзначають День інформації про розвиток. Дата з’явилася у 1972 році на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Мета дня — привернути увагу суспільства до проблем розвитку та необхідності зміцнювати міжнародне співробітництво для їх вирішення.
Також цього дня
У 1493 народився Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм), лікар і алхімік.
1804 – народився Вільгельм Вебер, німецький фізик, творець першого телеграфу.
1857 – випускники Кембриджу заснували у Шеффілді першу у світі футбольну команду.
1862 – народився Даніель Сваровскі, засновник австрійської кришталевої імперії Swarovski.
1882 – народився Імре Кальман, угорський композитор, автор популярних оперет: "Сільва", "Баядера", "Принцеса цирку", "Фіалка Монмартра" та інших.
1929 – Чорний четвер і початок Великої депресії.
1939 – вперше в продаж надійшли нейлонові панчохи (Вілмінгтон, штат Делавер), створивши ажіотажний попит серед покупців.
1941 – німецька армія увійшла до Харкова.
1945 – урочисто відкрито Організацію Об'єднаних Націй.
1947 – народився Кевін Клайн, американський актор, володар "Оскара" ("Французький поцілунок", "Рибка на ім'я Ванда", "Чаплін").
1949 – перверзійне вбивство письменника Ярослава Галана.
1956 – в Угорщину для придушення революції введено радянські війська
1960 – на стартовому майданчику космодрому Байконур за півгодини до першого пуску вибухнула ракета Р-16 конструктора Михайла Янгеля. За різними даними, внаслідок аварії загинули від 74 до 126 осіб, це найбільша катастрофа в історії ракетної техніки.
1963 – на космодромі Байконур вибухнула ракета МБР Р-9А конструктора Корольова. Загинуло 8 людей. Вибух ракети в цей день став другим за три роки, після чого 24 жовтня вважають чорним днем космонавтики.
1985 – народився Уейн Руні, англійський футболіст, нападник збірної Англії.
1990 – законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасована ст. 6 про керівну роль Комуністичної партії.
1991 – Верховна Рада проголосила без'ядерний статус України.
1993 – у соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.
1999 – у Рогатині відкрито пам'ятник землячці Роксолані, коханій дружині османського султана Сулеймана I Пишного.
2000 – у берлінському Єгипетському музеї виявлено єдиний у світі автограф Клеопатри.2005 – у Києві Фонд держмайна провів повторний аукціон з продажу «Криворіжсталі»: новим власником заводу стала компанія «Міттал Стіл».
Прикмети дня
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять мученика Арета і тих, що постраждали разом з ним.
У народі день супроводжувався віруваннями та прикметами:
-
Захист від хвороб і лиха. Цього дня молилися святому Ареті, просячи захисту від хвороб, особливо епідемій, а також від ворогів і злих сил. Вважалося, що молитва святому приносить благополуччя і здоров'я.
-
Очищення дому. В народі вірили, що цей день сприятливий для очищення будинку від негативної енергії. Люди проводили прибирання, палили трави та свічки, щоб захистити оселю від негараздів.
-
Важливі рішення. На Арету вважалося вдалим часом для прийняття важливих рішень або початку нових справ. Якщо людина починала щось нове, то це мало принести успіх і процвітання.
-
Не позичати грошей. За повір'ями, у цей день не рекомендувалося позичати гроші чи речі, бо це могло принести невдачу та матеріальні втрати.
-
Шлюб та сім’я. Вірили, що весілля, укладене цього дня, принесе подружжю довге та щасливе життя. Вагітні жінки молилися святому Ареті, просячи легких пологів і здоров'я для дитини.
За Юліанським календарем, 24 жовтня православна церква вшановує пам’ять святого Пилипа — апостола від сімдесяти. Святий Пилип вважався заступником у багатьох життєвих сферах, тому день його пам’яті супроводжувався ритуалами та прикметами:
-
Допомога в справах. Святий Пилип вважався покровителем тих, хто шукає допомоги в починанні нових справ. Вірили, що молитви до нього допомагають у вирішенні складних життєвих ситуацій та надають сили для подолання труднощів.
-
Заборона на важку роботу. Цього дня намагалися не виконувати важких фізичних робіт, особливо в полі чи на будівництві, вважаючи, що це може накликати нещастя або хворобу.
-
Зцілення від недуг. Люди вірили, що молитва до святого Пилипа допомагає вилікуватися від хвороб, особливо тих, які тривалий час не піддавалися лікуванню. У цей день часто зверталися з проханням про здоров'я як своє, так і близьких.
-
Успіх у навчанні. Вважалося, що на свято Пилипа можна попросити допомоги в навчанні, особливо для дітей і молоді. Молилися за мудрість, легке засвоєння знань і успіхи в навчальних справах.
-
Обережність у фінансових справах. Існувало повір’я, що будь-які фінансові операції, позики або розрахунки можуть призвести до збитків чи невдач. Тому люди намагалися уникати грошових справ і не брали участі в торгівлі.
-
Зміцнення сімейних зв'язків. Вірили, що святий Пилип допомагає зміцнити шлюб і родину. У цей день молилися за мир у родині, просячи захисту від сварок і конфліктів.
Іменини відзначають
за Новоюліанським календарем: Акакій, Іван, Іраклій, Лаврентій, Микола, Олексій, Опанас, Петро, Ян.
за Юліанським календарем: Анатолій, Антон, Вікторія, Зінаїда, Іларіон, Ісаак, Йосип, Лев, Макар, Мойсей, Олександр, Пилип, Феофан, Філарет.