
URL новости: https://redpost.com.ua/1001446/1272097-28-lipnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-traditsiyi-ta-zaboroni-dnya
28 липня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
Щорічно в останню неділю липня відзначається День працівників торгівлі.
Також цього дня професійне свято відзначають працівники торгівлі в Україні. Ті, хто знає, як купити дешевше та продати дорожче, для кого чотири чарівні літери SALE – не про знижки, а про роботу без перерв та вихідних, приймають сьогодні вітання. А завдяки зусиллям підприємців активно наповнюється і державний бюджет.
* * *
Щороку 28 липня у багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом. Датою його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.
Перший подібний День було проведено у 2008 році з ініціативи Міжнародного альянсу боротьби з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату у свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом набув офіційного статусу.
День має і свій символ – «Три мудрі мавпи» – і відповідний девіз – «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу», як показник ставлення сучасного суспільства до проблеми гепатиту – тобто її ігнорування.
Тому проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом спрямоване насамперед на привернення уваги широкому загалу та фахівців до зазначеної проблеми, підвищення зацікавленості громадян кожної країни у проведенні профілактичних заходів. Застосування гігієнічних знань на практиці кожною людиною, визнання важливості імунопрофілактики гепатитів А та В, а також участь у проведенні щеплених компаній дозволить зберегти здоров'я населення не лише кожної окремої країни, а й населення планети загалом.
Також цього дня
28 липня 1586 року Сер Томас Герріот привіз до Європи картоплю.
1851 – вперше у світі сфотографовано (запечатлено на дагеротипі) повне сонячне затемнення.
1858 – службовець британської адміністрації в Індії Вільям Хершель вперше використав відбитки пальців як засіб ідентифікації особистості.
1858 – французький фотограф і карикатурист Фелікс Надар, який запатентував в 1855 ідею використання аерофотографії для виготовлення карт і цілей розвідки, зробив першу в світі аерофотозйомку, зробивши для цього підйом на аеростаті. З цієї нагоди була поширена сатирична літографія, на якій було зображено Надар, який фотографує Париж із кошика повітряної кулі, під назвою «Надар піднімає фотографію до висот мистецтва».
1862 - у штаті Монтана (США) знайдено золото, що викликало золоту лихоманку.
1909 – народилася Енне Бурда, німецька авторка журналу «Burda moden».
1914 – почалася Перша світова війна – одне із найбільш широкомасштабних збройних конфліктів історія людства (28 липня 1914 – 11 листопада 1918).
1922 – народився Жак Пікар, швейцарський океанолог, один з двох людей, хто побував на дні Маріанської западини.
1940 – народився Володимир Симоненко, український джазовий піаніст, музикознавець
1943 – народився Річард Вілльям Райт, британський співак, піаніст, продюсер, композитор, учасник гурту Pink Floyd
1951 – народився Сантьяго Калатрава, іспанський архітектор.
1987 – народився Євген Хачеріді, український футболіст, гравець національної збірної України та київського «Динамо».
1991 – створено Спілку офіцерів України.
2000 – dперше відзначався день системного адміністратора.
2014 – українські війська звільнили від російських окупантів Авдіївку.
Іменини відзначають
за Новоюліанським календарем: Анастасія, Антоніна, Василь, Іван, Ірина, Микола, Олена, Остап, Павло, Юліан, Юхим.
за Юліанським календарем: Василь, Володимир, Петро.