
URL новости: https://redpost.com.ua/1001446/1272096-27-lipnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-traditsiyi-ta-zaboroni-dnya
27 липня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
З 2023 року День медичного працівника в Україні відзначають 27 липня.
Раніше дата свята була плаваючою, і його відзначали у третю неділю червня. Однак президент України Володимир Зеленський підписав указ, що закріпив конкретну дату.
Цього дня вітання отримують лікарі, парамедики, фельдшери, медичні сестри та медбрати, а також всі працівники сфери охорони здоров'я, включаючи медичних інженерів, біологів, хіміків та лаборантів. Це свято присвячене визнанню їхньої важливої роботи та внеску в здоров'я нації.
* * *
27 липня 1900 року виходець із Гамбурга, американський гастроном Луї Лессінг продав перший гамбургер. Лессінг поклав традиційний німецький біфштекс між двома круглими булочками, додав соус та лист салату. Саме у такому вигляді гамбургер став символом гастрономії Нового Світу.
Гамбургери здобули широку популярність у 1904 році на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі. Однак ще протягом 30 років американці продовжували віддавати перевагу хот-догам, смаженим курчатам та італійській піці.
На початку 1930-х настала зіркова година бургерів, коли канзасець Уолтер Андерсон заснував першу мережу закусочних White Castle Hamburger, в меню яких входили гамбургери як основна страва. Остаточному успіху нового фаст-фуду сприяла мережа кафе Wimpy Grills, яка наділила гамбургери двома головними перевагами, які стали золотим правилом підприємств швидкого харчування. Гамбургери почали продавати за дуже низькими цінами. Крім того, було застосовано технологію потокового приготування, що дозволяло витрачати на обслуговування кожного відвідувача менше однієї хвилини.
Історія найуспішнішого бізнесу на гамбургерах почалася 1948 року, коли в каліфорнійському місті Сан-Бернардіно зустрілися брати Макдональд і Рей Крок, винахідник машини для змішування молочних коктейлів. В результаті було створено McDonald's, мережа якого почала зростати шаленими темпами завдяки введеній керівництвом компанії системі франчайзингу. McDonald's та їхні гамбургери стали барометром для американської та світової економіки та символом глобалізації.
Незважаючи на визнану шкідливість бургерів і гучні судові процеси, що потрясли мережі швидкого харчування, гамбургер нарівні з джинсами, як і раніше, залишається символом американської культури і найдемократичнішою їжею, яку можна замовити і в придорожній забігайлівці, і дорогому ресторані.
Православні свята та прикмети дня
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять великомученика Пантелеймона.
Наші предки помітили, що з дня капустяні листи починають завиватися. День проводили в городі, збираючи цибулю, часник, огірки та помідори для зимової консервації. Робота в полі була під забороною, адже вважалося, що косіння сіна чи возіння зерна може призвести до втрати врожаю через блискавку.
Господині обов'язково готували страви з молодої капусти — борщ, голубці та пироги, вірячи, що це принесе міцне здоров'я та забезпечить багатий урожай. Випічкою пригощали кумів і рідних, а залишки капусти квасили.
У цей день також можна освятити в церкві зібране колосся, яке зберігали для особливих випадків, наприклад, для приготування весільного короваю.
За Юліанським календарем, 27 липня православна церква вшановує пам’ять апостола Акіла, який був одним із перших 70-ти послідовників Христа.
Вважається, що з цього дня поступово настає осінь. День зазвичай видавався похмурим та дощовим, крім того, починалися грози. За старих часів вірили, що 27 липня на світ виходить нечиста сила у вигляді блискавки, тому намагалися без особливої потреби не виходити з дому під час грози.
Цього дня радять не будувати великих планів, оскільки починання можуть не дати бажаного результату.
Також варто відмовитись від темного одягу, щоб день пройшов вдало.
Не можна викидати залишки їжі зі столу. За повір’ям, цього дня варто віддати все зайве нужденним.
Також цього дня
У 774 році народився Кукай, японський проповідник, найшанований буддійський святий в Японії.
1586 – англійський мореплавець Уолтер Релі вперше привіз до Британії тютюн.
1824 – у Парижі народився Олександр Дюма (син), французький драматург, гідний продовжувач справи свого батька (згадати хоча б «Даму з камеліями»!)
1866 – прокладено підводний кабель між Британією та США.
1917 – народився Бурвіль (справжнє ім'я Андре Робер Рембур), знаменитий французький актор («Три мушкетери», «Разиня», «Велика прогулянка»).
1921 – канадський фізіолог Фредерік Грант Бантінг повідомив про отримання інсуліну.
1940 – на екранах США вперше з'явився герой мультсеріалів кролик Багс Банні. "What's up, doc?".
1965 – президент США Ліндон Джонсон підписав законопроект, який вимагає від виробників сигарет друкувати на всіх пачках попередження про шкоду куріння здоров'ю.
1986 – гурт «Queen» став першим гуртом після Луї Армстронга, що прорвався за «залізну завісу» (відбувся концерт «Live Magic» у Будапешті).
1989 – розпочався перший чемпіонат світу для дирижаблів-монгольф'єрів (27.07-08.07.1989) у Люксембурзі. У чемпіонаті взяли участь 17 дирижаблів.
1994 – парламент Індії заборонив у країні тести щодо визначення статі майбутньої дитини у зв'язку з великою кількістю абортів у випадках, коли тести визначали, що народяться дівчатка.
1998 – у Римі встановлено найдовший у світі рекламний плакат – завдовжки 274 метри.
2002 – під час розкопок у візантійському палаці на півдні Албанії британським археологам вдалося виявити шахову фігуру. Цінний предмет було знайдено у культурному шарі античного міста Бутринта. Знахідка мала незначні пошкодження і була виконана з моржового ікла. Дослідники датують її 6-м століттям нашої ери. Ця знахідка свідчить, що європейці почали грати у шахи не у XII столітті, як вважалося раніше, а значно раніше.
2012 – у Лондоні відкрилися XXX літні Олімпійські ігри.
Іменини відзначають
за Новоюліанським календарем: Еммануїл, Герман, Іван, Микола.
за Юліанським календарем: Акіла, Анісім, Іван, Іраклій, Костянтин, Микола, Пантейлеймон, Петро, Степан, Федір.