
URL новости: https://redpost.com.ua/1001446/1271833-16-lipnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-traditsiyi-ta-zaboroni-dnya
16 липня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
Щорічно 16 липня відзначається День бухгалтера, який з 2018 року носить нову назву – День бухгалтера та аудитора.

Змія є одним з найдавніших персонажів міфології. Вони є ефективними хижаками, які допомагають підтримувати баланс в екосистемі, контролюючи чисельність щурів, мишей та птахів.
Нині на Землі існує понад 3460 видів змій, і лише кожна восьма з них є отруйною. Змії живуть на всіх континентах, за винятком Антарктиди та кількох великих островів в Атлантичному та Тихому океанах. Більшість змій мають довжину менше одного метра. Найбільшими є сітчастий пітон і водяний удав анаконда. Тривалість життя змій залежить від виду і варіюється від 4 до 30 років. Рекордсменом за довголіттям є удав на ім'я Попай, який помер у 1977 році у віці 40 років.
Православні свята та прикмети дня
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого священномученика Атеногена та його учнів.
Щоб привернути у своє життя добробут, багатство та щастя, важливо думати про позитивні речі. Це також чудовий день, щоб провести його зі своєю родиною.
У наших предків цього дня існували певні заборони щодо використання води. Зокрема, не дозволялося купатися у відкритих водоймах, оскільки вірили, що існує високий ризик потонути. Дівчатам було заборонено вмиватися, щоб не "змити" красу.
За Юліанським календарем, 16 липня православні вшановують пам’ять мученика Якінта.
У народі день прозвали маковим, оскільки у цей період сіяли мак. Його активно застосовують не лише у кулінарії, а й у народній медицині. Препаратами, виготовленими на його основі, лікують кашель, діарею, дизентерію, патологію сечостатевої системи.
Що не можна робити:
- спати до полудня — проспиш все життя.
- починати нові справи і будувати далекосяжні плани, оскільки задумане може не справдитися.
- ображати та ображатися на рідних та близьких.
Також цього дня
У 1054 відбувся розкол Християнської Церкви, в результаті якого остаточно відокремилися: римо–католицька церква на Заході і православна, з центром у Константинополі, – на Сході.
за Юліанським календарем: Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Герасим, Демид, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Олександр, Никодим, Родіон, Філіп, Фома.